بکارگیری نوآوری جدید اسکلتهای خارجی برای بهبود عملیات امداد و نجات

بکارگیری نوآوری جدید برای بهبود عملیات‌های نجات

اسکلت بیرونی که قادر باشد برتری فیزیکی را برای پوشنده خود به ارمغان بیاورد شبیه لباس ابرقهرمان‌ها به نظر می‌رسد ولی نیروی دفاع مدنی سنگاپور (SCDF) به دنبال توسعۀ چنین فناوری است که مرزهای قابلیت‌های عملیاتی آن را جابجا می‌کند.

اگر نیروی دفاع مدنی سنگاپور در این راه موفق شود نخستین واحد آتش‌نشانی در جهان خواهد بود که از لباسی با فناوری بالا در عملیات‌های خود استفاده می‌کند. این لباس در اصل دستگاهی پوشیدنی که با قدرت گرفتن از موتورها و سرووها قدرت و استقامت کاربر را بهبود می‌بخشد.

این نیرو که در این پروژه با وزارت امور داخلی (MHA) همکاری می‌کند، امیدوار است این فناوری جدید از کارکنانش در عملیات‌های نجات، آتش‌نشانی و پزشکی حمایت کند.

برای نمونه، افزایش قدرت و استقامت برای کاربر زمانی مفید خواهد بود که امدادگران نیاز داشته باشند قربانیان را در طول مأموریت به خصوص در مناطق زلزله زده حمل کنند.

این اسکلت بیرونی در سمینار سالانۀ SCDF Workplan در روز جمعه ششم می در کالج ITE شرقی رونمایی شد. این اسکلت بیرونی هنوز در مراحل ابتدایی توسعه است و گروه توسعه دهنده به دنبال سبک‌تر کردن و افزون مخازن اکسیژن به آن برای کاربر هستند.

آقای Eric Yap مأمور عالی رتبۀ نیروی دفاع مدنی سنگاپور در این سمینار گفت که این نیروی دفاعی نوآوری را راهبردی قدرتمند برای دستیابی به نتایجی می‌داند که در حالت عادی قابل دستیابی نیست.

منبع: todayonline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *