گلف بازی کاربران صندلی چرخدار به لطف یک فناوری جدید

Paragolfer

یک کاربر صندلی چرخدار استفاده از صندلی چرخدار مخصوصی را تجربه کرد که او را قادر ساخت صاف بایستد و برای نخستین بار گلف بازی کند.

پیتر مک ویلیامز، از ساکنین مرکز نگهداری Blackwood’s Belses Gardens در گلاسکو، در مراسم رونمایی دستگاه Paragolfer در آموزشگاه گلف Mearns Castle شرکت کرد و در آنجا فرصت آزمودن این دستگاه خلاقانه را داشت.

Paragolferدستگاه Paragolfer که به اندازه کافی قدرتمند ساخته شده است تا با اطمینان روی سبزه‌ها حرکت کند، به صورت مکانیکی کاربر معلول را از حالت نشسته به حالت ایستاده بلند می‌کند و او را قادر می‌سازد به راحتی حرکت نوسانی خود برای ضربه زدن به توپ را انجام دهد. این دستگاه نوآورانه، به دست گلف‌باز معلول بین‌المللی آنتونی نِتو طراحی شده است و یکی از دو نمونه‌ای است که در حال حاضر در اسکاتلند در دسترس است.

آنتونی که موسس بنیاد Stand Up and Play نیز هست، در روز رونمایی حاضر بود تا با ارائه راهنمایی‌های تخصصی به ییتر، اطمینان حاصل کند که او بیشترین بهره را از نخستین تجربۀ بازی گلف خود ببرد.

پیتر ویلیامز گفت: «من اغلب گلف را از طریق تلویزیون دنبال می‌کنم و ورزشی است که همیشه مشتاق بودم تجربه کنم ولی هیچ وقت شانس آن را نداشتم تا اینکه حالا این شانس نصیبم شد. من جزء نخستین کسانی بودم که در مراسم رونمایی به یک پاراگلف باز تبدیل شدم که بسیار هیجان‌انگیز بود. این دستگاه فوق‌العاده بوده و کاربری آن بسیار آسان است. توانایی ایستادن و گلف بازی کردن چیزی است که هیچ وقت فکر نمی‌کردم تجربه کنم بنابراین من از Balckwood، آنتونی و دستگاهش برای فراهم کردن این فرصت ارزشمند بسیار ممنونم. من قطعاً این دستگاه را به هر معلولی که مشتاق آزمودن ورزش است سفارش می‌کنم.»

منبع: scottishhousingnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *