futto: یک ابزار پوشیدنی برای بهبود وضعیت و کمک به راه رفتن

Yoshihiro Yamada پس از سال‌ها کار در زمینه توانبخشی، Futto را طراحی کرد. futto یک ابزار لاستیکی پوشیدنی است که از ماهیچه‌های لازم برای راه رفتن پشتیبانی می‌کند. این دستگاه توانبخشی شامل یک کمربند اصلی و دو جفت تسمه است که برای دربرگرفتن طرح کلی عضلات پای بیمار طراحی شده است. futto به ویژه برای کسانی که از آسیب‌های ورزشی بهبود می‌یابند و همچنین افراد مسن مفید است. و به آنها یک سامانه حمایتی ارائه می‌دهد که راه رفتن را تسهیل و در عین حال نقاط ضعف آنها را تقویت می‌کند. این دستگاه تحت هدایت یک فیزیوتراپیست یا متخصص مشابه استفاده می‌شود که در هر مرحله به بیماران در مسیر بهبودی کمک می‌کند. با مجله فناوری‌های توان‌افزا وپوشیدنی همراه باشید.

futto، ساخته شده از لاستیک، یک ابزار پشتیبانی پوشیدنی است که به کاربران کمک می‌کند راه بروند و وضعیت بدن را بهبود می‌بخشد.

Yamada می‌گوید: «خوشبختانه، از تجربه‌ام در آموزش تمرینات عملکردی در خانه سالمندان، به خوبی می‌دانستم که برای حرکت هر قسمت از بدن، کدام عضلات فعال می‌شوند. اگر ماهیچه‌های ویژه راه رفتن حرکت نمی‌کنند یا به سختی حرکت می‌کنند، نوارها را باید مانند سیم کمکی از کجای بدن عبور داد؟ توانستم جواب رو پیدا کنم. اینگونه بود که futto برای پشتیبانی از عضلات متولد شد».

FUTTO شامل یک کمربند و چهار بند لاستیکی است

پوشیدنی لاستیکی futto با وزن تنها 280 گرم، دارای یک کمربند شکمی و دو نوار برای هر پا است. یک نوار جلو که زیر انگشتان بیمار قلاب می‌شود و یک نوار پشتی که کف پای فرد را در آغوش می‌گیرد. پس از نصب، نوارهای لاستیکی از همه طرف (جلو، عقب، چپ و راست) منقبض می‌شوند. و کشش مناسب را برای تصحیح وضعیت بدن بیمار و حمایت از گام‌های او ایجاد می‌کنند. افزایش فشار شکم موجب تثبیت نوارهای اندام تحتانی و کشیده شدن ستون فقرات می‌شود. بنابراین وضعیت بدن بیمار را اصلاح می‌کند.

futto: یک ابزار پوشیدنی برای بهبود وضعیت و کمک به راه رفتن
.

کمک به راه رفتن بیمار

 مرحله 1: هنگامی که بیماران سعی می‌کنند پاهای خود را بالا بیاورند، ران‌های آنها به طور طبیعی به لطف حمایت Futto از عضلات خاصره‌ای، بلند می‌شود. در عین حال، زانوها و پاشنه‌های آنها به سمت بالا کشیده می‌شود تا از سر خوردن جلوگیری شود. در تمام مرحله نخست، پای محوری ثابت نگه داشته می‌شود و به بیماران لنگر می‌دهد در حالی که سعی می‌کنند به جلو یا عقب راه بروند.

مرحله 2: هنگام تلاش برای ضربه زدن پاشنه پا به زمین، حمایت از ماهیچه تیبیالیس قدامی بطور طبیعی انگشتان پا را بالا می‌برد و از زمین خوردن جلوگیری می‌کند. همچنین با حمایت از عضلات باسن، وضعیت بدن در زمان فرود بهبود می‌یابد.

مرحله 3: تکرار انقباض هر چهار نوار لاستیکی Futto موجب می‌شود گام‌های بعدی طبیعی‌تر شود. افزون بر این، با عریض کردن گام‌ها و پایین آوردن مرکز ثقل، بیماران در نهایت قدرت حرکت رو به جلو و افزایش سرعت راه رفتن خود را هنگام پوشیدن این فناوری خواهند داشت.

futto: یک ابزار پوشیدنی برای بهبود وضعیت و کمک به راه رفتن
.
futto: یک ابزار پوشیدنی برای بهبود وضعیت و کمک به راه رفتن
.
futto: یک ابزار پوشیدنی برای بهبود وضعیت و کمک به راه رفتن
.
futto: یک ابزار پوشیدنی برای بهبود وضعیت و کمک به راه رفتن
.

منبع: designboom.com

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *