کفش هوشمند ویژه افراد قطع عضو برای انجام بازی‌های ویدئویی

کفش هوشمند ویژه افراد قطع عضو برای انجام بازی‌های ویدئویی

پنج سال پیش هنگامی که  Levay Gyorgy دو دست خود را در اثر عفونت ناشی از مننژیت از دست داد، بسیاری از مردم ممکن است فرض کرده باشند که دوران انجام بازی‌های ویدئویی برای او به پایان رسیده است ولی اینطور نبود. او طی همکاری با دو دانشجوی دیگر از دانشگاه جان هاپکینز، پیش‌نمونه یک سامانه را توسعه داده است که به افراد دچار قطع عضو بالاتنه اجازه می‌دهد با پاهای خود بازی‌های ویدئویی را انجام دهند. این ابداع به تازگی برندۀ جایزۀ بزرگ در رقابت‌های Intell-Cornell Cup شد. این رقابت‌ها برای دانشجویانی است که روی بکارگیری سیستم‌های یکپارچه کار می‌کنند.

کفش هوشمند ویژه افراد قطع عضو برای انجام بازی‌های ویدئویی

Levay با دانشجویان Adam Li و Nhat  Tran همکاری کرده است و هر سه آنها گروهی را تحت عنوان GEAR تشکیل داده‌اند.

فناوری GEAR در شکل فعلی خود، شبیه به یک جفت کفش صندل است. هر جفت دارای سه حسگر زیر کفی خود هستند که می‌توانند انواع حرکات پا مانند بلندکردن یا خم کردن پا از جلو یا پاشنه را تشخیص دهند. مدار موجود داخلی هر کدام از این حرکات را به فرامین متفاوت برای بازی ترجمه می‌کند.

در صورت استفاده از تنظیمات اولیه، این سامانه می‌تواند معادل هشت دکمه کنترل بازی را فراهم کند. هرچند ادعا شده است کاربران با تمرین می‌توانند تا ۲۰ عمل متفاوت را کنترل کنند. در یک نظرسنجی، ۸۱ درصد از ۵۱ بیننده هنگام تماشای فیلم بازی چهار بازیکن، نتوانستند به درستی تشخیص دهند که کدام یک از فناوری GEAR استفاده می‌کنند.

این گروه موفق شده‌اند این نوآوری را به صورت موقت ثبت اختراع کنند.

منبع: gizmag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *