کنترل رایانه با حرکت‌‌های اشاره با ابزار پوشیدنی Gest

Gest-wearable

همه ما از بکار بردن ماوس  و صفحه‌کلید بیزاریم، به ویژه اگر کار روزانۀ ما نیازمند استفاده از آن‌ها باشد. بسیار راحت خواهد بود اگر بصورت جادویی از این سخت‌افزارها فاصله گرفته و امیدوار باشیم که فناوری‌های پوشیدنی به کمک ما بیایند. Apotact Labs Gest ابزاری پوشیدنی است که پاسخگوی اشتیاق شما برای استفاده از دستگاه کنترل حرکتی برای کنترل تمامی وظایف ، روی رایانه و یا گوشی تلفن همراهتان خواهد بود. می‌توانید بدون نیاز به صفحه‌کلید تایپ کنید و یا اجزای صفحه نمایش را با حرکات اشاره خاص کنترل نمایید. یک نمونۀ مناسب برای این کار، تغییر وضعیت اشباع تصاویر هنگام کار با نرم‌افزار فتوشاپ است.

Gest در حال جذب منابع مالی بر روی وبگاه Kickstarter با هدف جذب یکصد هزار دلار است و وضعیت آن با دستیابی به بالغ بر ۶۰ درصد هدف خود و ۲۹ روز فرصت باقی مانده مناسب به نظر می‌رسد. این ابزار پوشیدنی که به گستره‌ای از حسگرها همچون شتاب‌سنج، ژایروسکوپ و مغناطیس‌‌سنج مجهز شده است، حرکتهای انگشت‌ها را نسبت به دست با دقت بالا محاسبه می‌کند.

نقطۀ مرجع این دستگاه برای محاسبۀ دقیق حرکتها و اعمال از پیش تعیین شده، کف دست می‌باشد. سازندگان دستگاه می‌گویند که نحوۀ حرکت کف دست شما اطلاعات زیادی درباره اشارات شما بیان می‌کند و در نتیجه Gest گزینه بسیار مناسب‌تری در مقایسه با سایر ابزارهای پوشیدنی همچون Leap Motion است. دلیل این امر این است که شما محدود به استفاده از Gest به شیوه‌ای خاص یا درون محدوده‌ای تعیین شده نیستید.

Gest-wearable_1

افزون بر استفاده از Gest به همراه رایانه و دستگاه‌های تلفن همراه، این ابزار می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای جفت شدن با هدست‌های واقعیت مجازی برای بازی و یا برنامه‌های کاربردی واقعیت افزوده باشد. حداقل بیعانه ۹۹ دلاری به صورت خودکار یک دستگاه Gest را برای شما رزرو می‌کند که در نوامبر ۲۰۱۶ تحویل داده خواهد شد. نسخۀ خرده‌فروشی تقریباً قیمتی دو برابر این مقدار خواهد داشت.

منبع: damngeeky.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *