Gesto: چارچوبی فوق‌العاده برای کنترل به کمک اشاره و EMG

gesto-caelum-v1-2-3

گروه Gesto در حال جذب سرمایه برای تولید انبوه یک چارچوب سخت‌افزاری با ویژگیهای منحصر به فرد است. Gesto نخستین برد متن باز جهان برای کنترل اشاره و حرکات (gesture control) آنهم با شیوه‌ای ویژه برای ترکیب سیگنالهای ماهیچه‌ای با الگوهای حرکتی است. این چارچوب سخت‌افزاری نسبت به سایر چارچوبها قابلیت تشخیص حرکات بیشتری را دارد: تکان دادن، در دست گرفتن، حرکات اندام بر روی هوا، تبدیل یک صفحه به یک واسط لمسی و بسیاری حرکات دیگر.
گروه Gesto نوارهایی را به صورت چند قطعه‌ای و با قابلیت چاپ سه بعدی طراحی کرده‌اند تا بتوان همۀ اجزای الکترونیکی Gesto را روی نقاط مختلف بدن (مانند کمر، ساعد، بازو، بالاتنه و پاها) نصب نمود.

gesto-caelum-wireframe_png_project-body-500x500

مشخصات کلی:

  1. اندازه ۴۰ در ۴۰ میلیمتر
  2. میکروکنترلر ATmega1284p
  3. شتاب سنج سه محوره MMA8652FC
  4. کابلهای اتصال EMG
  5. درگاه اتصال باتری
  6. درگاه Micro USB
  7. بلوتوث RN42-HID
  8. درگاه ICSP

سخت‌افزار Gesto همچنین با Arduino و RaspberryPi سازگار است. شما می‌توانید با نرم‌افزار Caelum حرکات خود را ضبط کرده و از آن برای کنترل هر وسیله‌ای که می‌خواهید استفاده کنید. شما می‌توانید از داده‌های خام نرم‌افزار یا از الگوهای پیش‌فرض برای تحلیل داده استفاده کنید.
بردهای Gesto دارای چهار کانال دو‌طرفه برای ثبت اطلاعات ماهیچه‌ها هستند. علاوه بر این یک شتاب سنج سه محوره نیز برای نرم‌افزار Caelum در نظر گرفته شده است. الکترود ground با لحاظ کردن یک زمین مجازی حذف شده است. این بدان معنی است که شما می‌توانید فعالیت ماهیچه‌های هر نقطه از بدن را بدون نیاز به کابلها و الکترودهای اضافی اندازه‌گیری کنید. ابزارهای بسیار متنوعی برای تحلیل عمل‌کرد ماهیچه‌ها در دسترس خواهند بود. از جمله فیلترهای نرم‌افزاری، الگوریتمهای یادگیری ماشین، استخراج ویژگیها، فشرده‌سازی و ترکیب داده‌ها و بسیاری ابزارهای دیگر.
این ابزارها به زودی در قالب زبانهای برنامه نویسی مختلف مانند MATLAB، C، Python و JAVA در دسترس خواهند بود.
پیشنهاد می‌کنیم معرفی کوتاهی از این سخت‌افزار را از اینجا بخوانید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

gesto-band_png_project-body

منبع: open-electronics.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *