رقابتهای IF WE Dream و کسب مقام دوم برای یک پروژۀ اسکلت بیرونی

if-we-challenge

Ismael Cendejas جایزۀ مقام دوم رقابتهای IF WE Dream را از آن خود کرد. Ismael اهل مکزیک است اما در دانشگاه ویکتوریای بریتیش کلمبیا در کانادا تحصیل کرده است. ایدۀ او در رقابتهای IF WE آن بود که «اگر اسکلتهای بیرونی بیشتری طراحی کنیم می‌توانیم به افراد بیشتری با معلولیتهای مختلف کمک کنیم.»
در‌واقع Ismael بر روی دو پروژه در این حوزه کار می‌کند:

من دو پروژه در حوزۀ اسکلتهای بیرونی دارم. اولین پروژه ام که بخشی از پروژۀ مقطع کارشناسی ام است دربارۀ طراحی یک اسکلت خارجی برای افراد مبتلا به پارکینسون است. پروژۀ دوم، طراحی و شبیه سازی یک اسکلت بیرونی قابل حمل برای توانبخشی دست در نرم‌افزار MATLAB است. […] به نظر من مسألۀ فنی اساسی در این پروژه ها بحث مهندسی سیستم است. چرا که بیماریها و بیماران هر کدام با هم تفاوت دارند و نیازمند راهکارهای مجزا هستند. همین مسأله نیاز به ایجاد نرم‌افزارهای مجزا را برای هر کدام ایجاب می‌کند.

Ismael تصاویر زیر را برای انتشار در اختیار ما گذاشته است.

if-we-challenge-exoskeleton

if-we-challenge-exoskeleton

if-we-challenge-exoskeleton

if-we-challenge-exoskeleton

او در پروژۀ خود از نرم‌افزارهای CATIA و SIMULIA استفاده کرده است. ما بسیار خوشحالیم که توانستیم به بهانۀ کسب جایگاه دوم رقابتها توسط او، یک لپ تاپ قدرتمند (شکل بالا) به همراه یک نرم‌افزار طراحی سه بعدی به او هدیه دهیم و سهمی کوچک در پروژۀ او داشته باشیم؛ پروژه‌ای که می‌تواند اثرات اجتماعی مثبت و مهمی داشته باشد.

منبع: ۳ds.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *