Ironhand 2.0 نسخه جدید اسکلت بیرونی دست

Bioservo Technologies نسخه جدیدی از اسکلت بیرونی Ironhand را ارائه کرده است. Ironhand 2.0 کارکرد بهتری در جمع شدن انگشت‌ها، کارکرد فعال، جمع‌آوری داده و … دارد. هدف این اسکلت بیرونی کم شدن خستگی و آسیب دست هنگام انجام کارهای صنعتی است. در ادامه به معرفی این اسکلت بیرونی می‌پردازیم. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

Ironhand 2.0 نسخه جدید اسکلت بیرونی دست

Ironhand نخستین اسکلت بیرونی فعال دست در جهان بود که برنده جایزه NASA Commercial Invention در سال ۲۰۲۰ بود. این دستکش جمع شدن انگشتان را تقلید می‌کند. به این صورت توان فرد، قدرت و پایداری مشت فرد بیشتر می‌شود. در هنگام کارهای سخت و جابه‌جایی اشیا سنگین این وسیله احتمال آسیب را کاهش می‌دهد. Ironhand پس از آن توسط کارگران ساختمانی و در صنعت به کار گرفته شد. به خصوص در انجام کارهای تکرار شونده. Bioservo با بهینه سازی این دستگاه نسخه جدیدی از آن را در هفتم ژوئن ۲۰۲۱ عرضه کرده است. در همین زمان IronConnect Pro نیز منتشر شده است. IronConnect Pro یک اپلیکیشن برای جمع‌آوری اطلاعات است که خلاصه‌ای از داده‌ها را به صورت خطر ارگونومیک ارائه می‌دهد. به این شکل احتمال آسیب فیزیکی را می‌توان تخمین زد.

بهبود کیفیت کار و زندگی کارگرانی که در معرض آسیب های اسکلتی و عضلانی هستند

دستکش شرکت Bioservo Technologies در واقع نوعی پوشیدنی برای کاهش صدمات فیزیکی است. با حفظ ارگونومی مناسب کار در هنگام انجام کارهای تکرار شونده می‌توان از آسیب‌های اسکلتی و عضلانی جلوگیری کرد. در واقع پس از وقوع حادثه ممکن است دست کاربر به صورت جبران ناپذیر آسیب دیده باشد. حداقل هزینه یک آسیب موقت نبود فرد در محل کار و بیمه درمانی است. از این نظر کارفرمایان برای کاهش هزینه‌ها نیز از این وسیله استقبال می کنند. در واقع بهترین ارگونومی چیزی است که نیاز به فیزیوتراپی را  پس از آسیب کم کند، یا آسیب فیزیکی به همراه درمان بعد از آن را کاملا منتفی کند.

Ironhand 2.0 برای افزایش کارایی

Ironhand 2.0 سامانه‌ای هوشمند است. به این معنا که وقتی کاربر انگشتان دست را جمع می‌کند حسگرهای دستکش آن را فعال می‌کند. برای بهبود عملکرد دستکش از یادگیری ماشین استفاده شده است. به این صورت که دستکش پس از مدتی با کوچک‌ترین حرکت انگشتان می‌آموزد که کاربر قصد چه حرکتی دارد و آن را ادامه می‌دهد. پس از اینکه دستکش یادگرفت که کاربرش انگشتان خود را چطور حرکت می‌دهد، حرکت کامل توسط دستکش با بازده خوبی انجام می‌شود. سامانه Ironhand به وسیله اتصال Wi-Fi یا ۴G به اینترنت متصل می‌شود و اطلاعات جمع آوری شده را برای تحلیل و بررسی بیشتر ارسال می‌کند.

Petter Bäckgren مدیر Bioservo تغییرات نسخه جدید این دستکش را این‌گونه توصیف کرده است: «ما کاربری ها بسیار بیشتری را با افزودن حسگرهای حرکتی، افزایش سرعت و اعمال نیروی نزدیک به واقعیت به Ironhand افزودیم که فعال شدن آن را هنگام انجام طیف گسترده‌ای از حرکات ممکن می‌سازد. افزون بر این تجربه کاربر و راحتی وی هنگام حمل بار بهبود یافته است و اینک دستیابی به بهترین وضعیت و سازگاری راحت‌تر است. این موارد تنها چند مورد از امکانات جدید Ironhand 2.0 است. می‌توان به نوعی آن را یک دستکش کاملا جدید دانست

استفاده از اپلیکیشن IronConnect Pro

اطلاعات جمع‌آوری شده به فضای ابری فرستاده می‌شود. این اطلاعات توسط اپلیکیشن IronConnect Pro استفاده می‌شود. این اپلیکیشن برای پیش‌بینی نحوه استفاده از دستکش و بیشینه کردن فواید آن است. IronConnect Pro هم در Android‌ و هم IOS قابل استفاده است. با این اپلیکیشن می‌توان دید که کدام کاربر، کجا و به چه شکل در حال استفاده از دستکش است. گزارشی با نام Ergonomic Risk Assessment نیز توسط این اپلیکیشن ارائه می‌شود که به کمک آن کاربر ریسک جراحت در هر وضعیت بدنی را درخواهد یافت. به این شکل فرد برای اصلاح وضعیت بدن خود انگیزه خواهد داشت.


بیشتر بخوانیم:
معرفی اسکلت های بیرونی صنعتی: اسکلت بیرونی پا
معرفی اسکلت های بیرونی صنعتی: اسکلت های بیرونی شانه
معرفی اسکلت های بیرونی تجاری پشتیبان کمر و لگن


منبع: prnewswire

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *