Koma 1.5 میتواند یک اسکوتر یا یک اسکلت بیرونی باشد

این یک طرح ابتکاری برای اسکلت بیرونی است که می‌تواند روی سطوح مسطح با چهار چرخ حرکت کند و یا به حالت دوپا درآید تا بتواند از پله‌ها بالا رود. این دستگاه برای کمک به حمل بار روی مسیرهای هموار (در حالت Buggy Mode) یا بالا رفتن از پله‌ها (حالت Two-Legged Mode) توسعه یافته است. اسکلت بیرونی KOMA به کاربر این امکان را می‌دهد تا هنگام حمل اجسام سنگین بدون زحمت حرکت کند. همچنین با دوربین داخلی و هوش مصنوعی موانع را تشخیص داده و از آن اجتناب می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این اسکلت بیرونی با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

Koma 1.5 میتواند یک اسکوتر یا یک اسکلت بیرونی باشد

هنگامی که بار سنگینی را حمل می‌کنید، راه رفتن روی زمین مسطح بسیار دشوار است چه رسد به بالا رفتن از پله‌ها. Koma 1.5 به منظور کمک به حمل بار به عنوان یک اسکوتر برقی یا یک اسکلت بیرونی دو پا طراحی شده است.

در حال حاضر نمونه اولیه این دستگاه توسط شرکت تابعه پاناسونیک، Atoun، در حال توسعه است. این شرکت ژاپنی پیش از این اسکلت‌های بیرونی کمکی Model Y و Himico را برای ما به ارمغان آورده است که به ترتیب به کاربران کمک می‌کنند تا وسایل سنگین را بلند کرده و آنها را روی مسیرهای ناهموار حمل کنند.

ایده پشت Koma 1.5 این است که وقتی کاربر حمل کننده در حال عبور از روی سطوح صاف و هم سطح است، برای نمونه کف کارخانه یا انبار، روی این دستگاه بایستد، دو بازوی خود را کنترل کند و با چهار چرخ موتوری شبیه اسکوتر حرکت کند. این حالت به Buggy Mode معروف است و حمل بار را راحت و ساده می‌کند.

اگر کاربر نیاز به بالا رفتن از پله‌ها یا عبور از یک مانع داشته باشد، با فشردن یک دکمه، koma را به حالت دو پا تغییر می‌دهد. دو چرخ جلوی آن عقب می‌کشند و دو پای مفصلی ایجاد می‌کنند که حرکت پاهای کاربر را دنبال و در حین بالا و پایین رفتن از پله‌ها از کاربر حمایت می‌کند.

به عنوان یک مزیت دیگر، گزارش شده است که Koma 1.5 با استفاده از دوربین یکپارچه و سیستم بینایی مبتنی بر هوش مصنوعی قادر به تشخیص خودکار موانع و جلوگیری از برخورد با آنها است.

در حال حاضر هیچ صحبتی در مورد زمان تولید این دستگاه نشده است. با این حال می‌توانید نمونه اولیه را در عمل، در فیلم زیر مشاهده کنید.


بیشتر بخوانیم:

>> ربات های پوشیدنی پاناسونیک برنده پنجاه و نهمین جایزه تبلیغات تجاری


منبع:  newatlas.com

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *