LittleArm Big، یک بازوی رباتیک مبتنی بر آردوینو

LittleArm Big یک بازوی رباتیک رومیزی، چاپ سه بعدی و مبتنی بر آردوینو برای علاقمندان و آموزش رباتیک در تمام سطوح است که توسط گروه Slant Robotics ساخته شده است. برای آشنایی با این ربات و ویژگی‌های آن با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

چرا رباتیک مهم است

زیست شناسی، فیزیک، ریاضیات، روانشناسی، طراحی، هنر، همه این‌ها جزئی از رباتیک هستند. رباتیک یک فرصت برای هر دانش‌آموز، سازنده، مهندس، معمار و طراح فراهم می‌کند. همه آنها می‌توانند از رباتیک چیزی به دست آورند. افزون بر این رباتیک یک زمینه سرگرم کننده است. هیچ چیز دیگری به اندازه یک ربات بچه‌ها را خوشحال نمی‌کند. به همین دلیل ابزار رباتیک STEM را ایجاد می‌کنند تا بچه‌ها را با این فناوری و امکانات آن آشنا کنند. STEM یک برنامه آموزشی برای دانش‌آموزان در چهار زمینه ویژه: علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات است.

LittleArm Big، یک بازوی رباتیک مبتنی بر آردوینو

دانش آموزان ابتدایی در حال تست LittleArm Big

LittleArm Big

بهترین بازوی رباتیک شناخته شده برای آموزش LittleArm است. اما LittleArm کوچک است و همانطور که بچه‌ها با LittleArm رباتیک رو به جلو حرکت می‌کنند، LittleArm قابلیت علاقه‌مند نگه داشتن بچه‌ها در دوران دبیرستان و دانشگاه را ندارد. پس ما نیاز به ابزاری بزرگتر با پتانسیل و کاربردهای عملی بیشتر داریم.

LittleArm 2C و LittleArm Big

LittleArm 2C و LittleArm Big

بنابراین LittleArm Big ایجاد شد. LittleArm Big یک ربات است که برای آموزش در سطح بالا طراحی شده است اما پتانسیل این را دارد که حتی در خانه برای آماده کردن نان تست نیز بکار گرفته شود.

LittleArm Big یک بازوی رباتیک آردوینو در اندازه بزرگ است. این ربات طراحی شده تا یک بازوی رباتیک رومیزی باشد که سرگرم کننده و حتی قابل اعتماد به عنوان یک ابزار آموزشی برای آموزش رباتیک در سطح بالا است.

طراحی مکانیکی

سرووهای دنده فلزی و با قدرت

LittleArm Big بزرگ است، واقعاً هیچ راه دیگری برای توصیف آن وجود ندارد. همه موتورهای سروو در این بازوی رباتیک دنده فلزی هستند. این اجازه می‌دهد تا بیشترین قدرت، عملکرد و انعطاف پذیری را داشته باشد. سرووها به این بازو ظرفیت بلند کردن ۰٫۲۵ پوند را داده‌اند.

LittleArm Big، یک بازوی رباتیک مبتنی بر آردوینو

طراحی محکم، سبک و چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی امکانی را فراهم می‌کند تا اجزایی قوی و محکم اما فوق العاده سبک داشته باشیم. با قالب‌ریزی نمی‌توان به این ویژگی‌ها دست پیدا کرد. چاپگر سه بعدی نیز یکی از ابزارهای رایج است که موجب ساخت راحت و در دسترس این بازوی رباتیک می‌شود. LittleArm Big از همان ابتدا بر مبنای استفاده از چاپگرهای سه بعدی طراحی و ساخته شده است.

LittleArm Big، یک بازوی رباتیک مبتنی بر آردوینو

سبک‌ترین بازوی رباتیک با این اندازه

پنجه ساده و قابل تعویض

پنجه LittleArm Big یک دستگاه بسیار ساده است. در واقع یکی از مهمترین و برجسته‌ترین ویژگی LittleArm Big طراحی ۳ قطعه‌ای پنجه آن است. نه تنها این پنجه زیبا و ساده بلکه قابل تعویض نیز است.

پنجه کامل

پنجه کامل

نرم افزار

نرم افزار LittleArm Big به گونه‌ای طراحی شده است که استفاده از آن برای همه حتی مبتدیان و بچه‌های ۶ ساله نیز بسیار آسان باشد.

نرم افزار رومیزی

با استفاده از رابط کاربری گرافیکی، کاربران می‌توانند مفاصل LittleArm Big را به سادگی با استفاده از لغزنده در رابط کاربری گرافیکی حرکت دهند. پس از آن می‌توان هر یک از این حرکات را ثبت کرد تا دنباله‌ای از حرکات تولید شود و ربات همه آنها را پشت سرهم انجام می‌دهد. این ویدئو را ببینید:

در حال حاضر این نرم افزار رومیزی تنها با ویندوز کار می‌کند اما در آینده نزدیک گسترش می‌یابد و می‌تواند با اپل نیز کار کند.

نرم افزار اندروید

نرم افزار اندروید برای LittleArm Big یک نسخه ساده شده از نرم افزار رومیزی است. این نرم افزار به قابلیت بلوتوث LittleArm Big متصل شده و اجازه می‌دهد تا حرکت‌های متوالی را ثبت و کنترل کنید.

گفتار

LittleArm Big را می‌توان با گفتار نیز کنترل کرد. چندین پوشه وجود دارد که به دستوراتی همچون «بالا»، «پایین» و «چرخش پایه» اختصاص داده شده‌اند. همچنین پوشه‌هایی وجود دارد که کاربران می‌تواند دنباله‌ای از حرکات را تولید کنند. کاربر می‌تواند این پوشه‌ها را ویرایش کرده و کلمات کلیدی همچون «وظیفه یک» را ایجاد کند.

از آنجایی که این سامانه گفتار توسط تشخیص صدای ابری گوگل طراحی شده، بسیار دقیق است. این سامانه در آینده ممکن است گسترش یابد.

الکترونیک

LittleArm Big بر مبنای آردوینو (به طور ویژه یک Arduino Nano) طراحی شده است. این یک مزیت بزرگ است، چرا که فرصت بزرگی برای جامعه متن باز فراهم می‌کند. چارچوب آردوینو همچنین اجازه می‌دهد برنامه نویسی بازو با ابزاری همچون BlocklyDuino، یک زبان برنامه نویسی گرافیکی برای آردوینو انجام شود.

Arduino Nano

Arduino Nano

لوازم الکترونیکی طوری پیاده‌سازی شده‌اند که بیشترین قابلیت بسط و گسترش را ارائه می‌دهند. برد اصلی کنترل دارای چندین ورودی آنالوگ است و می‌توان سرووهای بیشتری برای اهداف ویژه به آن افزود.

گزینه‌های گسترش

بلوتوث

هر LittleArm BIG دارای یک ماژول بلوتوث است که می‌توان در محل ارتباطی USB استاندارد استفاده شود. این ماژول باید به صورت دستی متصل شود.

سرووهای اضافی

با توجه به هدف شما برای استفاده از LittleArm BIG، که ممکن است به حرکات بیشتری نیاز داشته باشید، چندین درگاه اضافی برای کنترل و تأمین انرژی سرووها وجود دارد.

۶ ورودی آنالوگ و دیجیتال

LittleArm BIG یک سامانه کنترلی حلقه باز است. بله سرووها دارای بازخورد داخلی هستند اما آنها نمی‌توانند واقعاً جهان را احساس کنند. چندین درگاه اضافی در دسترس است که می‌توان داده‌های تریگر (trigger) را فراهم کرد و یا بر برخی از مفاصل نظارت داشت.

آنچه با سفارش LittleArm BIG به دست می‌آورید

ابزار پنجه

تمام قطعات چاپ سه بعدی، متصل کننده‌ها و سروو برای ساخت کامل پنجه LittleArm BIG که شما می‌توانید برای پروژه‌های خود استفاده کنید در اختیار شما قرار می‌گیرد.

آنچه با سفارش LittleArm BIG به دست می‌آورید

ابزار ساخت: خود قطعات را چاپ کنید

همه سرووها، الکترونیک، سیم کشی و اتصال دهنده‌هایی که شما برای ساخت بازو به آن نیاز دارید، همچنین پوشه‌های STL برای چاپ سه بعدی پس از پایان کمپین kickstarter برای شما ارسال می‌شود.

ابزار کامل: خود بازو را کامل کنید

همه چیزی که شما برای ایجاد یک LittleArm BIG کاملاً کاربردی، از قطعات چاپ سه بعدی تا منبع تغذیه نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌گیرد.

توجه: با توجه به محدودیت حجم تنها منبع تغذیه به شیوه آمریکا و اتحادیه اروپا ارائه می‌شود. اگر کمپین رشد بیشتری داشته باشد سبک‌های دیگر نیز فراهم می‌شود.

LittleArm BIG کامل شده

LittleArm BIG به طور کامل مونتاژ شده است. تنها آن را به منبع تغذیه و نرم افزار رومیزی متصل کنید. برای پیاده‌سازی بلوتوث شما باید ارتباط آن را به صورت دستی در داخل جعبه کنترل برقرار کنید.

درباره گروه Slant Robotics

LittleArm Big سومین نسل از خانواده LittleArm است. پروژه LittleArm به عنوان یک پروژه آخر هفته برای کار با آردوینو آغاز شد. اما معلمان STEM درخواست کردند که آن را به یک ابزار تبدیل کنند. بنابراین Slant Robotics با این پروژه متولد و شروع به رشد کرد.

امروزه LittleArm نخستین بازوی ربات چاپ سه بعدی با موفقیت تجاری و یکی از ابزار برتر STEM در جهان است. آنها قصد دارند با ارائه ابزار با کیفیت STEM به دانش آموزان و سازندگان در سراسر جهان موفقیت خود را ادامه دهند.

خطرات و چالش‌ها

گروه Slant Robotics در گذشته بازوهای رباتیکی متعددی را ایجاد کرده‌اند و همه آنها با موفقیت در Kickstarter راه اندازی شد و همه آنها جلوتر از برنامه تحویل داده شدند. آنها انتظار نتایج متفاوتی ندارند.

همیشه این احتمال وجود دارد که تولید‌کنندگان قطعات در تحویل تأخیر داشته باشند. اما گروه Slant Robotics بسیار سخت کار می‌کنند تا این احتمال را کاهش دهند. آنها برنامه‌ریزی کرده‌اند که حتی پیش از پایان کمپین Kickstarter کار ساخت و تحویل سفارشات را آغاز کنند.


در همین زمینه بخوانید:

>>Swift، یک بازوی رباتیک قابل برنامه ریزی


منبع: Kickstarter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *