MATE-XT و کاربردهای جدید اسکلت های بیرونی در صنعت

دو شرکت ایتالیایی Comau و IUVO، که در زمینه ماشینی‌شدن فعال هستند به همراه شرکت Pisa به دنبال کاربردهای صنعتی جدید برای اسکلت بیرونی MATE-XT هستند. برای آشنایی با کاربردهای صنعتی جدید MATE-XT با مجله فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی همراه باشید.

  MATE-XT کاربردهای جدید اسکلتهای بیرونی در صنعت

Giuseppe Colombina، رئیس مرکز نوآوری Comau Pontedera و مدیرعامل IUVO، توضیح داد که آنها با همکاری دانشگاه Heidelberg در تلاش هستند تا کاربردهای بیشتری از ربات های پوشیدنی در همکاری انسان و ماشین پیدا کنند.

در حال حاضر دانشگاه Heidelberg،  در حال پژوهش در مورد تاثیر استفاده از اسکلت بیرونی در زمینه تولیدات چند بعدی، بررسی نتایج بیومکانیکی و بهره‌وری است. در این پروژه به طور خاص، بیومکانیک استفاده از MATE-XT را برای کاربردهای جدید، تحت شرایط و صنایع جدید و محیط‌های بیرونی، ضمن ارزیابی سرعت یادگیری و سازگاری حرکتی کاربران، تجزیه و تحلیل می‌کند.

هدف از این پژوهش، مشخص کردن میزان کاهش استرس‌های فیزیکی ناشی از انجام کارهای سنگین، به خصوص خم شدن‌ مکرر شانه، در صورت استفاده از MATE-XT است. اگرچه طرح بر فضای صنعتی آلمان متمرکز خواهد شد، اما می‌توان از نتایج بدست آمده برای سایر شرایط مشابه در سراسر جهان استفاده کرد.

MATE-XT، کاربردهای جدید اسکلتهای بیرونی در صنعت

تلفیق فناوری در طراحی اسکلت بیرونی MATE

جدیدترین نسخه Comato’s MATE (اسکلت بیرونی کمک عضلانی) مقاوم ، سبک وزن و بسیار انعطاف پذیر است. این دستگاه برای کاربردهای داخلی و خارجی مناسب است و برای سازگاری با شرایط سخت کارگاهی ساخت و ساز، نظافت صنعتی و پوشش پودری طراحی شده است.

به گفته Giuseppe Colombina، هدف آنها از طراحی این اسکلت بیرونی پشتیبانی مداوم و ارگونومیک شانه‌ها و بالای بدن است تا خستگی عضلات کاهش یافته و انجام کارهای تکراری تسهیل شود.

جزئیات اسکلت بیرونی MATE-XT

برای طراحی MATE-XT، مهندسان بیومکانیک Comau از تجربیات گسترده خود در زمینه‌های مختلف صنعت و آخرین فناوری‌های موجود برای افزایش راحتی، بهبود عملکرد و انعطاف پذیری اسکلت خارجی استفاده کردند. به طور خاص، زنجیره مکانیکی شانه مجدداً طراحی شده است تا از شرایط خارجی مانند آب، خاک، گرما و اشعه ماوراء بنفش محافظت کند. اکنون قسمت پشتی اسکلت بیرونی دارای ساختار فیبر کربن، با طراحی و شکل جدید است تا بتواند به شکل بهتری از وضعیت ارگونومیک شانه پشتیبانی کند.

یک مکانیزم سینماتیکی در این اسکلت بیرونی، تمام درجات آزادی شانه را پوشش می‌دهد و قادر است حرکت فیزیولوژیکی شانه‌های کاربر را بازتولید کند. همچنین یک سامانه مخصوص قفل شونده، هنگام روشن و خاموش کردن اسکلت بیرونی، گشتاور جعبه ژنراتور را خنثی می کند.

طبق برآورد شرکت Comau، MATE-XT می تواند به کارگران کمک کند تا دقت انجام وظایف را ۲۷ درصد و سرعت عملکرد خود را ۱۰ درصد افزایش دهند. همچنین می تواند زمان چرخه را حداقل پنج درصد کاهش دهد.

تا کنون این اسکلت های بیرونی توسط کارگران خط تولید کابین های کامیون، کارگران بخش الکتروپزشکی، صنایع غذایی و آشامیدنی و انواع دیگر حوزه های صنعت از کشاورزی و نجاری گرفته تا تعمیر و نگهداری تجهیزات، مورد استفاده قرار گرفته است.

Giuseppe Colombina گفت: « ما در حال حاضر به دنبال کاربردهای جدید این اسکلت بیرونی برای فضای ساختمان‌ها و انبار تدارکات هستیم. برآوردهای ما نشان می‌دهد که نرخ رشد بالقوه پنج ساله برای بازار اسکلت بیرونی پوشیدنی تا ۴۰ درصد است که نیمی از آن را بخش صنعتی تشکیل می‌دهد.»


توسعه یک واکر خودران برای کمک به بیماران در مراکز نگهداری و مراقبت
بررسی اهمیت و ضرورت آموزش هنگام استفاده از اسکلت بیرونی


منبع: emagezine by directindustry

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *