پوست دومی که شما را جوان‌تر نشان می‌دهد

پوست دومی که شما را جوان‌تر نشان می‌دهد

هر شخصی دوست دارد که ظاهر شاداب خود در دورۀ جوانی را تا ابد حفظ نماید، ولی آیا این کار ممکن است؟ اگر آنچه را دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست، بیمارستان عمومی ماساچوست و آزمایشگاه‌های Living Proof و Olivia Labs توسعه داده‌اند باور کنیم این کار ممکن می‌شود حتی اگر نوآوری آنها راه حلی موقت برای داشتن پوستی جوان بدون چین و چروک، افتادگی و لکه باشد. با صرف نزدیک به ۱۰ سال وقت روی این پژوهش، دانشمندان بالاخره موفق شده‌اند پلیمری با نام (cross-linked polymer layer (XPL را بسازند که تقریباً نامرئی بوده و برای پوشیدن نیز راحت است.

پس از ساخت صد پلیمر ممکن با ساختار شیمیایی به نام سیلوکسان، در نهایت پژوهشگران پلیمری را یافتند که دارای خواص خود پوست مانند کشسانی و استحکام است. حتی میزان برخی از این خواص در این پلیمر نسبت به پوست بهتر نیز هست. پلیمر XPL دارای ۲۵۰ درصد کسشانی است ولی میزان این خاصیت در پوست انسان ۱۸۰ درصد است.

قرار دادن XPL روی پوست آسان است. ابتدا ماده پلی سایلوکسان روی پوست قرار داده می‌شود سپس کاتالیزور پلاتین اضافه می‌شود که برای ۲۴ ساعت روی پوست باقی می‌ماند. هر دو این مواد در یک کرم یا پماد ترکیب می‌شوند و پس از استفاده روی پوست نامرئی می‌شوند. پژوهشگران بسیار مشتاق بودند نتایج تأثیرگذاری XPL را در آزمایش‌های انسانی مشاهده کنند که این آزمایش‌ها با موفقیت انجام شد. این ماده هیچ سوزشی در پوست ایجاد نمی‌کند و اثر آن برای ۲۴ ساعت باقی می‌ماند. حتی افرادی که این ماده را آزمایش کرده‌اند، حفظ بهتر رطوبت در پوستشان را در مقایسه با دیگر مرطوب‌کننده‌ها گزارش کرده‌اند. XPL چین و چروک‌ها و کبودی زیر چشم را می‌پوشاند و باعث می‌شود پوست شاداب‌تر به نظر برسد.

Second-Skin-GIF-05092016

Thahn Nga Tran متخصص پوست و مدرس دانشکده پزشکی هاروارد درباره این پژوهش گفت:

«فکر می‌کنم این نوآوری پتانسیل بسیاری برای کاربردهای زیبایی و غیرزیبایی دارد. خصوصاً اگر بتوان عوامل و داروهای ضدمیکروبی را به آن افزود.»

منبع: damngeeky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *