بازوی مصنوعی مرکب‌زن هنرمند خالکوبی بهتر از یک دست واقعی

بازوی مصنوعی مرکب‌زن هنرمند خالکوبی بهتر از یک دست واقعی است

اگر بخواهید یک هنرمند خالکوبی باشید ولی بازوی خود را که با آن نقاشی می‌کنید از دست داده باشید، چه خواهید کرد؟ JC Sheitan Tenet یک پاسخ برای این مشکل دارد: یک بازوی مصنوعی را بکار گیرید که بهتر از گوشت و استخوان باشد. او با همکاری هنرمند Gonzal  روی یک بازوی مصنوعی الهام گرفته شده از سبک steampunk کار کرده است که از ادغام یک سوزن مرکب‌زنی، یک فشارسنج و لوله‌کشی‌ها تشکیل شده است. این دستگاه ترکیبی از یک بازوی مصنوعی معمولی، یک ماشین چرخ‌خیاطی و یک صفحۀ دوار است. ولی این دستگاه سبک بوده و بکارگیری آن آسان است. به اندازه‌ای که ممکن است خروجی کار JC با کمک این بازوی مکانیکی را به کار یک هنرمند خوب ترجیح دهید.

به گفتۀ JC، این پیش‌نمونه چیزی نیست که او بتواند هر روز در یک سالن خالکوبی استفاده کند. تنها تمیز کردن آن یک فرآیند طولانی و دقیق است. با در نظر داشتن این موضوع، او و Gonzal برای یک پیش‌نمونۀ دوم برنامه‌ریزی می‌کنند که بسیار کاربردی‌تر خواهد بود.

آیا این یک دستگاه است که برای بیشتر افراد دارای قطع عضو سودمند نخواهد بود؟ قطعاً جواب مثبت است ولی این دستگاه ثابت می‌کند که اندام مصنوعی می‌توانند در شرایط مناسب مزایای خود را داشته باشند.

منبع: engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *