صدور تأییدیۀ اتحادیۀ اروپا برای دستگاه سوراخ‌کنندۀ بطن قلب

دسنگاه Permaseal

شرکت Micro Interventional Devices مستقر در پنسیلوانیا، موفق به دریافت تأییدیۀ CE Mark اتحادیۀ اروپا برای دستگاه خود به نام Permaseal شد. این دستگاه به جراح اجازه می‌دهد تا پنجره‌ای در بطن چپ قلب برای عبور ابزارها ایجاد کند و پس از اتمام جراحی، دستگاه این پنجره را می‌بندد. این دستگاه
به لطف فناوری لنگرهای PolyCor خود ضرورت بخیه زدن ماهیچۀ قلب را حذف می‌کند.

دستگاه Permaseal از یک سامانۀ تحویل با سرهعت بالا تشکیل شده است که در ۰٫۰۰۰۴ ثانیه، یک ایمپلنت را روی ماهیچۀ قلب قرار می‌دهد. این ایمپلنت ۰٫۰۷ گرمی، از هشت لنگر از جنس PolyCor و یک نخ بخیۀ پوشش‌دار غیرقابل جذب سبزرنگ از جنس پلی‌استر تشکیل شده است و دسترسی قابل اعتماد و قابل تکرار و همچنین بسته شدن منفذ را برای جراحی‌های ساختار قلب فراهم می‌کند.

دستگاه Permaseal از طریق مینی توراکتومی به سطح ماهیچۀ قلب می‌رسد. این محصول برای تسهیل دسترسی به بطن چپ قلب برای رساندن غلاف‌ها و کاتترهایی تا اندازۀ ۳۰F ظراحی شده است. هنگامی که ابزارها از بطن خارج شدند، Permaseal برای بستن محل دسترسی بکار گرفته می‌شود.

این دستگاه که برای عبور دادن ابزارهایی با اندازۀ مختلف طراحی شده است، با قلب در حال تپیدن کاملاً سازگار بوده و تداخلی در حرکت دیواره‌ها ایجاد نمی‌کند. این رویکرد دسترسی و بسته شدن قابل اعتماد می‌تواند باعث کاهش زمان جراحی، کاهش از دست دادن خون، و ساده‌تر شدن روش پیچیدۀ تعمیر ساختاری قلب شود.

فیلم زیر نحوۀ عملکرد این دستگاه را به خوبی نمایش می‌دهد:

منبع: microinterventional

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *