Romo: ربات گوشی هوشمند

Romo یک ربات شخصی ارزان و بسیار کاربردی است. گوشی هوشمند برای این ربات نقش مغز را دارد و آن را کنترل می‌کند. برای آشنایی با ایده ساخت ربات Romo و ویژگی‌های آن با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

شرکت Romotive در سال ۲۰۱۱ توسط Peter Seid، Phu Nguyen و Keller Rinaudo که از طرفداران ربات هستند، راه‌اندازی شد. شاید شما هرگز درباره آنها نشنیده باشید اما شانس دیدن ربات آنها هنوز هم وجود دارد. این شرکت اکنون تعطیل شده اما ایده آنها برای ساخت ربات ممکن است برایتان جالب باشد.
گروه Romotive درمورد انگیزه ساخت این ربات توضیح می‌دهد: از دوران کودکی شیفته ربات‌هایی بودیم که در تلویزیون و فیلم‌ها نمایش داده می‌شد. ما رباتی می‌خواستیم که بتوانیم با آن بازی کنیم و دستورات ما را اجرا کند. بنابراین ما هزینه زیادی را برای اجزا و به طور کامل ماشین آلات مونتاژ شده صرف کردیم. اما هنوز هم، هیچ یک از آنها پرتوهای لیزری بر روی سر خود نداشتند. اکنون ما به نوعی بزرگ شدیم و هنوز هم نمی‌توانیم رباتی بخریم که رؤیای بچگی ما بود. بنابراین تصمیم گرفتیم کاری در این باره انجام دهیم.

Romo: ربات گوشی هوشمند

گروه Romotive چارچوب رباتیکی در دسترس، بسیار کاربردی و انعطاف پذیر ایجاد کرد که از یک ابررایانه انرژی دریافت می‌کند. در حال حاضر میلیون‌ها گوشی هوشمند از این ابررایانه استفاده می‌کنند. چارچوب رباتیکی ما هر چیزی را که گوشی‌های هوشمند ندارند همچون قدرت حرکت، لوازم جانبی و توانایی‌های فیزیکی را به آن می‌افزاید.

اما برخلاف ماشین آلات تک منظوره که امروزه برای فروش وجود دارد، این ربات قادر به یادگیری، رشد و تغییر با اضافه کردن ماژول‌های سخت افزاری جدید به چارچوب آن است. مهمتر از آن اینکه ربات می‌تواند به سرعت ویژگی‌های برنامه در حال اجرا را به دست آورد. ما تنها به سامانه‌ای ساده دست پیدا کردیم که با دستگاه‌های گوشی‌های هوشمند قابل کنترل است.

ما با گوشی‌های هوشمند IOS و اندروید آغاز کردیم به این دلیل که اکوسیستم برنامه و SDK این دستگاه‌های تلفن همراه اجازه می‌دهد چیزهای شگفت انگیز برای ربات ساخته شود و توانایی بارگذاری قابلیت‌های جدید برای ربات در آینده نیز فراهم می‌شود.

سخت افزار Romo

پایه اکریلیک با یک درگاه لوازم جانبی که می‌تواند توسط هر گوشی هوشمند (یا آی پاد لمسی) کنترل شود.

باتری قابل شارژ

مدارات آنالوگ با دو خروجی موتور و سازگار با هر گوشی که بتواند فرکانس‌های درست را برای کنترل موتور منتشر کند.

Romo: ربات گوشی هوشمند

نرم افزار Romo

نرم افزار Romo هنوز هم از طریق App Store در دسترس و قابل دانلود است. از آنجا که Romo یک ربات «واقعی» است، او بی نهایت قابل برنامه‌ریزی است و می‌توان برای انجام درست هر چیزی از آن استفاده کرد. با این حال، در ابتدا Romo برای این قابلیت‌ها برنامه‌ریزی شد:

RomoRemote: تبدیل Romo به یک ربات جاسوسی بسیار جذاب. با استفاده از Romo و دوربین گوشی همراه می‌توان همزمان در دو مکان بود و یا جاسوسی کرد.

Romo Kart: با دوستان خود در یک نسخه مخلوط با واقعیت از بازی‌های کلاسیک Mario Kart رقابت کنید. شما می‌توانید حملات دیجیتال را ارسال و ربات دوست خود را از کنترل خارج کنید. شما همچنین می‌توانید انرژی آنها را غیر فعال، بمب‌ها را منحرف و خود به سمت خط پایان مسابقه حرکت کنید.

ماژول برنامه نویسی Drag & Drop: شما می‌توانید Romo را روی گوشی‌ هوشمند خود برنامه‌ریزی کنید و اجرای دستورات توسطRomo را تماشا کنید. ویژگی‌های برنامه کاربردی برنامه نویسی Drag & Drop شامل: حرکت، عبارات شرطی، حلقه‌ها و ارجاع به توابع دیگر است.

Romo تقریباً همه چیزی است که یک ربات شخصی باید باشد. این ربات بامزه، پاسخگو و واقعاً سریع است و توانایی انجام کارهای بسیاری را دارد. از دیگر ویژگی‌هایی که به نسل دوم این ربات اضافه شد میتوان به بینایی ماشین، حرکت مستقل و فناوری تشخیص چهره اشاره کرد.

Romo: ربات گوشی هوشمند

چرا شرکت Romotive تعطیل شد؟

شرکت Romotive در سال ۲۰۱۱ تأسیس شد و تا پاییز سال ۲۰۱۲ دو کمپین Kickstarter برای تأمین بودجه اولیه خود راه‌اندازی کرد. Romotive در بهار سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که از زادگاه خود لاس وگاس به سان‌فرانسیسکو در حال تغییر مکان است. این یک تصمیم دشوار بود، اما منابع موجود در Silicon Valley برای شرکت بسیار مهم بود.

در مارس ۲۰۱۳ که Romotive در سانفرانسیسکو ساکن شده بود، بحث‌هایی در دفتر Romotive بوجود آمد. کارمندان متحیر بودن که هدف Romo چیست؟ یک اسباب بازی، یک چارچوب آموزشی و یا بر مبنای رباتیک پیشرفته است. به هر حال Romo یک ابزار جدید بود که بچه‌ها از تعامل با آن لذت می‌بردند.

در سپتامبر ۲۰۱۳ یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل شرکت، Keller Rinaudo اعلام کرد که Romotive دیگر قصد ندارد ربات Romo را تولید کند. Rinaudo قصد داشت Romotive را در جهت ساخت ربات‌هایی که مشکلات بزرگتری را حل می‌کنند هدایت کند. در پایان سال ۲۰۱۳ شرکت Romotive استخدام‌های جدیدی داشت و کارکنان پیشین این شرکت از جمله یکی از بنیان‌گذاران، Peter Seid که با سیاست‌های جدید شرکت مخالف بودند این شرکت را ترک کردند و سرانجام Romotive یک کشتی متروکه بود که از تصمیمات بی هدف و اختلافات تیم غرق شد.

منبع: kickstarter وsimplebotics

استفاده و بازنشر این نوشتار تنها با ذکر لینک مطلب و نام مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *