Sarcos ربات ها و اسکلت های بیرونی خود را به نمایش گذاشت

شرکت Sarcos تاریخچه‌ای غنی در طراحی و ساخت اسکلت‌های بیرونی دارد که در مجموعه موزه آنها به نمایش درامده است. برای آشنایی با این ربات‌ها با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

Sarcos ربات ها و اسکلت های بیرونی خود را به نمایش گذاشت

مقر جدید SARCOS در یک مرکز بازسازی شده در بخش جنوب غربی شهر سالت لیک سیتی واقع شده است. این ساختمان Industry SLC نامیده می‌شود. Industry SLC یک فضای استارتاپی با ده‌ها فضای کاری برای شرکت‌های جوان است. SARCOS بزرگترین مستأجر این ساختمان است.

SARCOS در مارس ۲۰۲۲ در قراردادی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار با RE2 Robotics مستقر در پیتسبرگ ادغام شد.

اسکلت بیرونی Guardian XO

اسکلت بیرونی تمام بدن Guardian XO نخستین اسکلت بیرونی صنعتی با باتری در جهان است. این شرکت یک نمونه اولیه از محصول Guardian XO را به نمایش گذاشت و نشان داد که به راحتی یک لاستیک سنگین را بلند می‌کند. این اسکلت بیرونی قادر است تا ۲۰۰ پوند (۷۵ کیلوگرم) را بلند کند.

همچنین کاربر قادر بود به راحتی یک ورق تخته سه لا را بردارد و اسکلت بیرونی می‌توانست آن را بالای سر نگه دارد. همچنین این اسکلت بیرونی می‌تواند تخته را نگه دارد تا کاربر از ابزار دیگری مانند پیچ ​​گوشتی برای محکم کردن آن در جای خود استفاده کند.

ربات Guardian XT با قابلیت کنترل از راه دور

Sarcos Guardian XT  یک ربات کنترل شونده از راه دور است. کاربر با استفاده از عینک واقعیت مجازی و لباس ضبط حرکت‌، می‌تواند آنچه را که ربات می‌بیند ببیند و از راه دور بازوهای ربات را کنترل کند.

این یکی از موفق‌ترین محصولات Sarcos است. موارد استفاده مختلفی برای Guardian XT وجود دارد که همه آنها انسان را از یک موقعیت عملیاتی بالقوه خطرناک خارج می‌کند. این شامل کارهایی مانند حذف رنگ کشتی‌های نیروی دریایی، قطع درختان و عملیات در محیط‌های خطرناک است.

همانطور که در ویدیوی بالا نشان داده شده است، کاربر از یک کنترلر دستی در هر دست برای کنترل تنه‌ی Guardian XT استفاده می‌کند و سپس بازوها و دست‌ها را برای گرفتن و کار با ابزارهای دستی حرکت می‌دهد. Guardian XT برای دستکاری و به کار گرفتن همان ابزارهای دستی که توسط انسان استفاده می‌شود طراحی شده است.

محصولات RE2

دفتر مرکزی Sarcos مجموعه‌ای از محصولات  RE2را به نمایش گذاشته است. این شامل بازوهای رباتیک RE2 Sapien و Sapien Sea Class ROVاست.

این شرکت اعلام کرد تمامی محصولات RE2 به توسعه، بازاریابی و فروش ادامه خواهند داد. این شرکت هیچ برنامه‌ای برای محصولات آینده ارائه نکرده است.

Sapien Sea Class ROV یک جفت بازوی رباتیک است که از راه دور و در زیر آب کنترل می‌شود. بهره برداری از Sapien Sea Class ROV و Guardian XT فرصتی عالی برای ترکیب فناوری‌ها و تکامل مجموعه خواهد بود، اگرچه شرکت هیچ برنامه‌ای ارائه نکرده است.

به طور کلی، ادغام Sarcos و RE2 برای هر دو سازمان یک برد به نظر می‌رسد زیرا آنها نقاط قوت متفاوتی دارند. این شرکت ترکیبی، تعدادی فرصت شغلی در سالت لیک سیتی و پیتسبورگ دارد و به طور فعال در حال جذب نیرو است.


>> Sarcos Robotics در صدد صادر کردن اسکلت بیرونی به خاور میانه و آفریقا

>> شرکت Sarcos اسکلت بیرونی توان افزای Guardian XO را به نمایش گذاشت


منبع: therobotreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *