کنترل بدون لمس کردن گوشی با انگشتر Aring

aring-smart-ring

یک استارتاپ تایوانی یک انگشتر به نام Aring را برای کنترل گوشی هوشمند بدون لمس کردن آن ساخته است.
Aring هم یک انگشتر شیک و زیباست و هم یک واسط بی سیم برای کنترل تلفن هوشمند شماست. این وسیله که شامل یک میکروفون داخلی، یک دکمۀ کوچک و ماژول برقراری ارتباط Bluetooth است، می‌خواهد شیوۀ ارتباط غیر تماسی با گوشیهای هوشمند را دگرگون کند.
برای استفاده از این انگشتر کافی است یکبار دکمۀ آن را فشار داده و تا روشن شدن چراغ آبی رنگ آن صبر کنید. آنگاه می‌توانید دستور صوتی خود را به این وسیله اعلام کنید. این انگشتر با گوشی هوشمند شما و سرویس Google Now سازگار است. گروه سازندۀ Aring در فاز جذب سرمایۀ جمعی (crowd funding) این وسیله را بر روی ابزارهایی مانند Note، Chomrcast، Belkin Wemo و Philipps Hue امتحان کرده‌اند.
از آنجا که Aring با سرویس Google Now سازگاری دارد می‌تواند از سرویسهای دیگر گوگل مانند جستجو، نقشه ها و … نیز استفاده کند.
با گفتن جمله‌هایی مانند «چراغها را روشن کن» یا «روشنتر کن» به Aring می‌توان از آن به عنوان یک کنترل از راه دور وسایل منزل استفاده کرد. همچنین امکان پخش ویدئوهای Youtube بر روی Chromecast یا خاموش و روشن کردن لوازم برقی با Belkin Wemo همگی از طریق فرمانهای صوتی انگشتر Aring امکان‌پذیر است.
حتی کارهایی مانند یادداشت برداری نیز می‌تواند بدون دست انجام شود. برای یادآوری انجام یک کار تنها کافی است دکمه را فشار داده و به Aring دستور بدهید.

برد الکترونیکی Aring ظاهری مستطیلی شکل دارد. اگرچه Aring نسبت به انگشترهای عادی بزرگ‌تر است، اما طراحی زیبایی دارد و به نحوی طراحی شده که بتوان آن را به صورت وارونه در دست قرار داد. این ویژگی از این جهت مفید است که می‌توان در محیطهای پر سر و صدا نیز انگشتر را داخل دست و نزدیک به دهان نگاه داشت و فرمانهای لازم را به راحتی ارسال کرد.
این انگشتر ضد آب است و دارای یک باتری شارژ شدنی است که می‌تواند تا ۳۰۰ دورۀ ۳۰ ثانیه‌ای فعالیت روشن بماند و حداکثر سه روز در حالت آماده باش باشد. سامانۀ Bluetooth آن تا محدودۀ ده متری کار می‌کند. بنابراین اگر در منزل گوشی خود را گم کنید می‌توانید به Aring بگویید «کجا هستی؟!» تا گوشی به شما پاسخ دهد.

این پروژه که در Indiegogo سرمایه‌گذاری شده، برای جذب ۱۰۰ هزار دلار سرمایه برنامه‌ریزی کرده است. حمایت کنندگان از این پروژه می‌توانند این انگشتر را با قیمت ۷۹ دلار (به علاوۀ ۱۵ دلار هزینۀ پستی برای افراد خارج از تایوان) دریافت کنند. این محصول در سه رنگ مشکی، سفید و خاکستری عرضه می‌شود.

منبع: PSFK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *