جلوگیری از رشد زخم‌های دیابتی با کفی کفش هوشمند

جلوگیری از زخم‌های دیابتی کفی کفش هوشمنددیابت بیماری خطرناکی است که می‌تواند به عوارض خطرناک دیگری منجر شود که در بدترین حالت سبب قطع پا و یا حتی مرگ می‌شود. برای جلوگیری از چنین عوارضی پس از یک حملۀ دیابتی شدید، پژوهشگران در آزمایشگاه محرک‌های یکپارچۀ دانشگاه EPFL سوئیس با همکاری بیمارستان دانشگاه ژنو (HUG) یک کفی کفش هوشمند را ساختهاند که از ایجاد زخم‌های دیابتی یا بدتر شدن زخم‌های موجود جلوگیری می‌کند. این کار به کمک شیرهایی در کفی انجام می‌شود که به صورت الکترونیکی فشار اعمالی به قوس کف پا را کنترل می‌کنند. محرک‌ها سفتی کفی را کنترل می‌کنند تا به صورت چشمگیری خطر ایجاد زخم‌های پای دیابتی را کاهش دهند.

جلوگیری از زخم‌های دیابتی با کفی کفش هوشمند

این گروه پیش‌نمونۀ این کفی کفش هوشمند را کامل کرده‌ است. این پیش نمونه از ۵۰ شیر کوچک الکترومغناطیسی تشکیل شده که با مادۀ magnetorheologica دارای ذرات فلزی معلق پر شده‌اند. هنگام اعمال میدان مغناطیسی یه آنها، این ماده از حالت مایع به جامد تغییر می‌کند و به کفی کفش قابلیت کنترل حساسیت مناطق مختلف دارای زخم را می‌دهد که این کار به نوبۀ خود به التیام زخم‌ها و جلوگیری از شکل‌گیری زخم‌های جدید کمک می‌کند.

این گروه سختی بسیاری برای توسعۀ یک پیش‌نمونۀ کارا از این کفی کفش هوشمند تحمل کرده و در حال حاضر به دنبال شرکای صنعتی برای عرضۀ تجاری این محصول است.

کفی کفش هوشمندکفی کفش هوشمندمنبع: damngeeky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *