جابجایی بدون دردسر بیماران در محیطهای درمانی با SoloWalk

SoloWalk

راه بردن بیماران ضعیف می‌تواند نتایج درمانی را بهبود بخشیده و مدت بستری بودن در بیمارستان را کاهش دهد. ولی روش‌های فعلی برای حرکت دادن این بیماران نیروی انسانی بسیاری را درگیر می‌کند و برای حرکت دادن یک بیمار تا چهار نفر مراقب نیاز است. همچنین احتمال آسیب رسیدن به بیمار و فرد مراقب زیاد است. یک افتادن شدید می‌تواند به عوارض شدید و یا حتی مرگ منجر شود. همچنین آسیب‌های وارده به مراقبان به دلیل بلند کردن بیماران سالانه هزینه‌ای بالغ بر هفت میلیارد دلار به همراه دارد. بنابراین تنها سی درصد از بیمارانی که می‌توانند از حرکت زودهنگام سود ببرند، درمان مناسب را دریافت می‌کنند.

جابجایی بدون دردسر بیماران در محیطهای درمانی با SoloWalk

دستگاه  SoloWalk یک مربی راه رفتن رباتیک است که مشکلات مطرح شده را با سه ویژگی کلیدی برطرف می‌کند. نخست اینکه یک بالابر برقی وجود دارد که به بیمار کمک می‌کند از حالت نشسته برخاسته و بایستد. ویژگی دوم اینست که هنگام راه رفتن بیمار، پایۀ رباتیک برقی است که بدون دردسر بیماران را تعقیب می‌کند. این کار توسط سامانۀ کنترلی انجام می‌شود که به طور مستقیم با بیمار در ارتباط است، قصد آنها را درک کرده و SoloWalk را مطابق با آن حرکت می‌دهد. ویژگی سوم سامانۀ تشخیص سقوط خودکار است. اگر بیمار تعادل خود را از دست دهد، این موضوع توسط SoloWalk تشخیص داده شده و از بیمار حمایت می‌شود.

SoloWalK

در نتیجۀ این ویژگی‌ها کل عملیات حرکت دادن بیمار می‌تواند تنها توسط یک مراقب انجام شود. همچنین از آنجا که حفاظت در برابر سقوط به طور خودکار توسط  SoloWalk و بدون دخالت انسان مدیریت می‌شود، احتمال خطر برای بیمار و مراقب به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. این دستگاه به حرکت در آوردن بیماران را برای موسسات آسانتر می‌کند که به بهبود نتایج درمانی می‌انجامد و همچنین هزینۀ مراقبت برای هر بیمار را ۳۰۰۰ دلار کاهش می‌دهد و مدت زمان بستری بودن را نیز کاهش می‌دهد.

شرکت GaitTronics، مجموعه‌ای نوآور در زمینۀ توانبخشی رباتیک است که مرکز آن در اتاوا قرار دارد. این شرکت زیر مجموعه‌ای جدا شده از آزمایشگاه حرکت و بیومکانیک پیشرفتۀ دانشگاه کارلتون است. GaitTronics تجربه‌ای منحصربفرد در توسعۀ فناوری‌های توانبخشی خلاقانه دارد که مراقبت از بیمار را بهبود بخشیده، فشار کاری کارکنان را کمینه کرده و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

منبع: gaittronics

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *