تماشا کنید: تبدیل نوازنده به یک درامر ابرانسانی با بازوی رباتیک سوم

تبدیل نوازنده به یک درامر ابرانسانی توسط بازوی رباتیک سومدرامر بودن آسان نیست و باعث آسیب به دستان و انگشتان می‌شود. با این حال همۀ درامرهای معروف احتمال‌ها را به چالش کشیده و همۀ عمر خود همانند یک ابرانسان نواخته‌اند. تنها آرزوی آنها داشتن یک بازوی اضافی است تا بتوانند دنیا را فریب دهند. برای یک درامر این آرزو به حقیقت پیوسته است چون پژوهشگران موسسۀ فناوری جورجیا یک اندام رباتیک پوشیدنی را توسعه داده‌اند که به عنوان بازوی سوم برای درامرها عمل می‌کند. این بازوی رباتیک هوشمند به شانۀ درامر متصل می‌شود و نحوۀ نواختنش به صورت خودکار با توجه به آنچه درامر می‌نوازد تغییر می‌کند.

این پروژه با رهبری دکتر Gil Weinberg و سرمایه‌گذاری بنیاد ملی علوم قصد دارد محدودیت‌های انسان معمولی را برطرف کند. احتمالاً ایده اینست که ربات‌های پوشیدنی همراه با اسکلت‌های بیرونی برای افزایش چشمگیر توانایی‌های بشر بکار گرفته شود.

این بازوی رباتیک موسیقی نواخته شده در اتاق را تشخیص داده و متناسب با حال و هوای آن درام می‌نوازد. این دستگاه می‌تواند سرعت و کوک موسیقی را تشخیص داده و به صورت پویا با آن منطبق شود. برای اجتناب از برخورد با دستان درامر، این بازوی رباتیک به شتاب‌سنج‌هایی برای تشخیص فاصله مجهز شده است.

تبدیل نوازنده به یک درامر ابرانسانی توسط بازوی رباتیک سوم

Gil Weinberg with Tyler White playing drums with a robotic arm تبدیل نوازنده به یک درامر ابرانسانی توسط بازوی رباتیک سوم

هنگامی که بازوی رباتیک مشغول نواختن درام است، موتورهای داخلی از قرارگیری چوب درام موازی با سطح درام اطمینان حاصل می‌کنند. برای اطمینان از نواخته شدن طبیعی درام، پژوهشگران فناوری ضبط حرکت‌های انسان را بکار گرفتند تا نحوۀ نواختن انسان را تقلید کنند. دکتر Weinberg گفت:

«اگر شما یک دستگاه رباتیک داشته باشید که بخشی از بدنتان باشد، احساسی کاملاً متقاوت با کار کردن در کنار یک ربات معمولی خواهید داشت. این دستگاه نحوۀ حرکت بدن شما را یاد می‌گیرد و می‌تواند فعالیت‌های شما را تکمیل کند. این دستگاه بخشی از بدن شما می‌شود.»

هدف بعدی گروه، کنترل بازوی رباتیک به کمک فعالیت‌های مغزی است. این کار به معنای اتصال سربندهای نوار مغزی روی سر درامر است تا او بتواند بازوی مصنوعی را همانند بازوی طبیعی اش کنترل کند.

دیگر کاربرد این فناوری در جراحی یا صنایع تولیدی خواهد بود تا کارگران به یک دست اضافه مجهز شوند.

تبدیل نوازنده به یک درامر ابرانسانی توسط بازوی رباتیک سوم

تبدیل نوازنده به یک درامر ابرانسانی توسط بازوی رباتیک سوم

منبع: damngeeky

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *