گفتگو با دکتر همایون کازرونی مدیر عامل US Bionics پیرامون اسکلتهای خارجی درمانی

اسکلت بیرونی Phoenix ارزان‌ترین و سبک‌ترین اسکلت بیرونی مناسب برای بکارگیری جهانی - ساخته شرکت همایون کازرونی US Bionics

مدتی پیش، شرکت US Bionics دستگاه اسکلت بیرونی Phoenix را معرفی کرد که به افراد با معلولیت‌های گوناگون مانند فلج پایین تنه اجازه می‌دهد دوباره روی پاهای خود راه بروند. این دستگاه احتمالاً سبک‌ترین و یکی از ارزان‌ترین اسکلت‌های بیرونی طبی است. در فیلم زیر دکتر همایون کازرونی میهمان تارنمای Medgadget بوده و گفت و گویی با او پیرامون اسکلتهای خارجی درمانی صورت گرفته است. در صورتی که به حوزه اسکلتهای خارجی پیشرفته علاقه مندید پیشنهاد می کنیم این گفتگوی پربار ۴۰ دقیقه ای را از دست ندهید!

تماشای ویدئو در یو تیوب

گفتنی است دکتر همایون کازرونی یکی از پیشگامان حوزه رباتهای اسکلت خارجی است. وی که استاد دانشگاه برکلی آمریکاست مدتهاست بر روی انواع اسکلتهای بیرونی درمانی، شخصی و نظامی کار می کند. دکتر همایون کازرونی از موسسان شرکت Berkeley Bionics که امروزه به نام Ekso Bionics شناخته می شود است. او پس از جدایی از این شرکت، راه خود را در پیش گرفت و در کنار پژوهشهای دانشگاهی، شرکت US Bionics را با هدف ساخت اسکلتهای بیرونی برقی ارزان قیمت بنیاد نهاد. در حال حاضر  قیمت تمام شده اسکلتهای بیرونی برقی موجود بیش از ۷۵ هزار دلار است. دکتر همایون کازرونی با ارائۀ اسکلت بیرونی Phoenix توانست قیمت اسکلتهای بیرونی از این دست را به حدود ۴۰ هزار دلار کاهش دهد.

منبع: medgadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *