تولید گرمای عمیق برای مقابله با درد با دستگاه دیاترمی Vivy

 بنا بر گزارش Vivy نخستین دستگاه دیاترمی موج کوتاه پوشیدنی است.

بنا بر گزارش Vivy نخستین دستگاه دیاترمی موج کوتاه پوشیدنی است.

اگر نمی‌دانید دیاترمی (diathermy) چیست، تنها نیستید. این فناوری از سال ۱۹۰۷ در دسترس است و در واقع شامل بکارگیری جریان الکترومغناطیسی فرکانس بالا برای تولید گرما در بافت‌های بدن برای تسریع روند بهبود زخم‌ها و آسیب‌ها می‌شود. در حالی که این روش پیش از این محدود به دستگاه‌های بیمارستانی بود، Vivy دستگاه پوشیدنی ساخت شرکت ReGear Life Sciences به نحوی طراحی شده است که به افراد اجازه می‌دهد درمان خود را در هر کجا که می‌خواهند انجام دهند.

کویل‌های القایی Vivy

کویل‌های القایی Vivy

دستگاه دیاترمی Vivy که در نمایشگاه CES امسال رونمایی شد به شکل کمربندی ساخته شده که شامل یک باتری قابل شارژ، ماژول کنترل و کویل‌های القایی برای تولید گرماست. در نقطۀ مقابل، دستگاه‌های دیاترمی قدیمی نسبتاً بزرگ بودند و باید توسط توسط پزشکان آموزش دیده بکار گرفته می‌شدند.

کاربران Vivy را دور عضو آسیب دیده می‌بندند، آن را روشن کرده و با بکارگیری دکمه‌های کنترلی آن مدت زمان جلسه درمانی را تعیین می‌کنند. پس از آن دستگاه درمان با گرمای عمیق را آغاز می‌کند و هنگام پایان یافتن زمان به کاربر اطلاع می‌دهد. همچنین همراه با آن، یک نرم‌افزار گوشی تلفن همراه نیز ارائه شده است که به کمک آن کاربران می‌توانند یک برنامۀ درمانی ایجاد کرده، نتایج جلسه‌های درمانی خود را دنبال کنند و به داده‌های دیگری دسترسی داشته باشند.

نمای پشت و جلوی Vivy

نمای پشت و جلوی Vivy

با این که در حال حاضر، دستگاه دیاترمی در گستره‌ای از کاربردها از فیزیوتراپی تا جراحی بکار می‌رود، به نظر می‌رسد هدف ReGear از تولید Vivy عمدتاً کمک به افرادی باشد که از درد مزمن رنج می‌برند که می‌تواند شامل افراد مبتلا به التهاب مفاصل، درد کمر و آسیب‌های عضلانی/ مفصلی باشد. در حال حاضر Vivy به عنوان دستگاهی پژوهشی طبقه‌بندی شده است و هنوز به فروش نمی‌رسد.

گفته می‌شود این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای افزایش سرمایۀ تولید از طریق یک کمپین سرمایه‌گذاری جمعی است که از ماه آینده آغاز خواهد شد.

منبع: gizmag.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *