صندلی VRGO، کنترل کننده‌ای برای واقعیت مجازی بدون نیاز به دست

vrgo-chair

به لطف پوشش‌های بی‌پایان رسانه‌ها دربارۀ فواید و معایب واقعیت مجازی، شما پیش از بکاربردن هدست واقعیت مجازی همه چیز را دربارۀ آن می‌دانید. سوال اینجاست که آیا ما واقعاً به دنیای واقعیت مجازی علاقه‌مند هستیم؟ به نظر می‌رسد ما علاقه‌مند به این دنیا هستیم و ابزارهایی مانند VRGO این نظر را تقویت می‌کند. VRGO یک کنترل کنندۀ حرکت بسیار واکنشگرا برای واقعیت مجازی است. طراحی VRGO بصورت صندلی و کاربری آسان آن به شما اجازه می‌دهد تا با دستانی آزاد وارد واقعیت مجازی شوید. دستان شما برای انجام کارهای دیگر آزاد است. در حالی که در دیگر کنترل‌کننده‌های واقعیت مجازی این طور نیست.

vrgo-chair-1

صندلی VRGO با کج شدن و چرخش ۳۶۰ درجه‌ای کار می‌کند و همان جابجایی‌ها به حرکات در واقعیت مجازی ترجمه می‌شود. برای نمونه، اگر شما روی صندلی به جلو خم شوید، در واقعیت مجازی به جلو حرکت می‌کنید و همین حالت برای خم شدن به عقب یا کنار و گردش به اطراف نیز وجود دارد. استفاده از این صندلی بسیار آسان بوده و کاربر می‌تواند تنها در چند دقیقه اصول کار با آن را فرا گیرد.

vrgo-chair-2

VRGO به بلوتوث و چندین حسگر مجهز شده است و می‌تواند به عنوان کنترل‌کنندۀ بازی در بازی‌های واقعیت مجازی استفاده شود. سازندگان ادعا می‌کنند که VRGO تنها با لمس یک دکمه می‌تواند با هر نمایشگر سربند (HMD)، رایانه و یا گوشی تلفن همراه هوشمند ارتباط برقرار کند و همچنین می‌تواند در هر بازی به عنوان صفحه‌کلید و یا اهرمک (joystick) به کار رود.

vrgo-chair-3

از آنجا که تمامی‌ افراد فضای کافی برای جابجایی دستگاه‌های بزرگ را در خانه خود در اختیار ندارند، VRGO به صورت یک صندلی طراحی شده است که به اندازه کافی سبک بوده و کاربر می‌تواند برای تجربۀ بهتر واقعیت مجازی، آن را درون خانه جابجا کند. VRGO از یک صندلی معمولی اداری کوچکتر است اما با این حال فضایی را برای قرار دادن نمایشگر سربند، کابل‌ها، هدفون و سایر موارد فراهم می‌کند.

vrgo-chair-4

این صندلی که از مواد بکار برده شده در هواپیما ساخته شده بسیار مقاوم بوده و دارای قابلیت خودایستایی است. قابلیت خودایستایی به این معنی است که در صورت کج شدن می‌تواند خود را به حالت ایستاده درآورد و دیگر نیازی نیست هنگامی که مجذوب بازی هستید نگران افتادن از روی آن باشید. VRGO که تنها ۴ کیلوگرم وزن دارد اجازه می‌دهد با یک بار شارژ، ۵ ساعت به صورت پیوسته بازی کنید. انتظار می‌رود VRGO که با USB نیز شارژ می‌شود با قیمت ۲۵۰ یورو (تقریبا ۳۸۵ دلار) وارد بازار شود، اما افراد مشتاق می‌توانند این صندلی را با قیمت ۱۵۰ یورو  (تقریبا ۲۳۰ دلار) برای خود از پیش سفارش دهند.

منبع: DamnGeeky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *