بهبود زندگی افراد دارای اختلال بینایی و شنوایی با ترکیب فناوری های کمکی

دو حوزه‌ی فناوری کمکی بینایی و شنوایی، با هدف دستیابی به راه‌حل های جدید برای بهبود زندگی افراد دچار اختلال بینایی و شنوایی همکاری خود را آغاز می‌کنند. Starkey از پیشگامان فناوری‌های شنیداری و شرکت OrCam فعال در زمینه صنعت بینایی مبتنی بر هوش مصنوعی تصمیم دارند فناوری‌های خود را با یکدیگر ترکیب کنند. بنابراین افرادی که از هر دو اختلال بینایی و شنوایی رنج می‌برند زندگی مستقل و آسوده‌تری تجربه خواهند کرد. با مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

بهبود زندگی افراد دارای اختلال بینایی و شنوایی با ترکیب فناوری های کمکی

اتصال بی‌سیم سمعک Livio Edge AI به دستگاه پوشیدنی OrCam MyEye می‌تواند بهبود شنوایی و بینایی را به صورت همزمان فراهم کنند. افراد با هر دو اختلال بینایی و شنوایی به سختی می‌توانند فناوری مناسب خود را بیابند. همکاری پیشگامان فناوری‌های کمکی همچون Starkey و OrCam فرصت ارزشمندی است که راه‌حل‌های جدیدی برای محدودیت‌های بینایی و شنوایی ارائه شود. بنابراین کنار هم قرار گرفتن فناوری‌های کمکی به افرادی که از هر دو اختلال رنج می‌برند فرصت زندگی مستقل‌تری را فراهم می‌کند.

بهبود زندگی افراد دارای اختلال بینایی و شنوایی با ترکیب فناوری های کمکی

فناوری کمکی شنوایی Livio Edge AI

Livio Edge AI فناوری کمکی شنیداری به صورت چندمنظوره طراحی شده است. این سمعک با به‌کارگیری هوش مصنوعی و حسگرهای یکپارچه، از سمعک‌های پیشرو به شمار می‌آید. با کمک هوش مصنوعی، نه تنها بر شنوایی کاربر بلکه بر سلامت عمومی او نیز نظارت می‌کند.

فناوری کمکی بینایی OrCam MyEye

OrCam با به کارگیری بینایی رایانه (computer vision) و روش‌های یادگیری ماشین، درک افراد نابینا و کم‌بینا را از دنیای بصری و محیط پیرامون افزایش می‌دهد. دستگاه پوشیدنی OrCam MyEye یک وسیله کوچک برای افرادی است که دارای نقص بینایی هستند. این پوشیدنی می‌تواند رنگ‌ها، محصولات و حتی اسکناس‌ها را شناسایی و برای فرد توصیف کند. دستگاه به صورت مغناطیسی به قاب عینک متصل می‌شود. یک دوربین مینیاتوری به تجزیه و تحلیل داده‌های بصری و توضیحات صوتی کمک می‌کند.

بهبود زندگی افراد دارای اختلال بینایی و شنوایی با ترکیب فناوری های کمکی

بیشتر بخوانیم:

>>Physical AI : تلاش برای دستیابی به ربات های هوشمند با همکاری میان رشته ای
>>آغاز عصری که افراد پاراپلژیک با اسکلت های بیرونی و کلاه های EEG دوباره راه می روند
>>آینده برای متخصصین علوم داده بسیار روشن است


منبع: accessandmobilityprofessional

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی) مجاز است»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *