خالکوبی هوشمند و عینک واقعیت افزوده : نسل جدید فناوری های پوشیدنی شرکت گوگل

حدود دو ماه پیش، استارتاپ کانادایی North، فعال در زمینه‌ی عینک‌های هوشمند واقعیت افزوده (AR) توسط آلفابت، شرکت مادر گوگل خریداری شد. گوگل در آن زمان، درباره‌ی برنامه‌های آینده‌ی خود، اطلاعات خاصی اعلام نکرد. هم‌اکنون، رسانه‌ی اینترنتی سی نت (CNet) خبر از سرمایه گذاری گوگل بر نسل آینده‌ی فناوری‌های پوشیدنی می‎دهد. این فناوری های جدید شامل یک عینک هولوگرافیک، ساعت دیجیتال و خالکوبی هوشمند می‌شود. برای آشنایی با نسل جدید فناوری‌های پوشیدنی با مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

خالکوبی هوشمند و عینک واقعیت افزوده
CNet

عینک هولوگرافیک یک عینک آفتابی است که می‌تواند آیکون‌های هولوگرافیک را به نمایش بگذارد. ساعت گوگل، ساعت دیجیتالی است که عقربه‌های ساعت آنالوگ دارد. خالکوبی هوشمند، بدن شما را به صفحه‌ی لمسی مجازی تبدیل می‌کند. در ادامه به برخی از پروژ‌های فعال گوگل می‌پردازیم:

عینک تک بعدی

این عینک به گوشی‌های اندروید متصل می‌شود. ۱D Eyewear قادر است آیکون‌های هولوگرافیک و نورهای رنگی را جلوی چشمان کاربر به نمایش بگذارد. با فعال شدن یک برنامه‌ی کاربردی مسیریابی، آیکون‌های مسیریابی توسط عینک برای کاربر نمایش داده می‌شود. همچنین، برای اعلان پیام‌ها و یادآوری‌ها امکان استفاده از این عینک وجود دارد. برای نمونه نور زرد برای اعلان‌های پست الکتورنیکی و نور چشمک زن آبی، یادآوری‌های تقویم را نشان می‌دهد.

خالکوبی هوشمند و عینک واقعیت افزوده

خالکوبی هوشمند

این فناوری، پوست شما را به یک صفحه‌ی لمسی تبدیل خواهد کرد. حسگرهای تعبیه شده در خالکوبی به ناحیه‌ای از بدن همچون ناخن یا انگشتان متصل می‌شوند. ضربه زدن یا لمس کردن خالکوبی باعث تحریک حسگرها می‌شود، همانند آنچه توسط حسگرها در گوشی‌های هوشمند اجرا می‌شود. تحریک حسگرها از طریق پوست می‌تواند با خم شدن انگشتان یا فشردن ناحیه‌ای از خالکوبی ایجاد شود. بنابراین تجربه‌ی کار با صفحه‌ی لمسی بر پوست بسیار متفاوت از تجربه‌ی کار با گوشی‌های هوشمند لمسی خواهد بود.


بیشتر بخوانیم:

>>تعریق بدن ، منبع تامین انرژی فناوری های پوشیدنی نسل جدید
>>آشنایی با پوشیدنی های هوشمند شرکت Elitac
>>North Focals نقطه ی عطفی در طراحی عینک های هوشمند

منبع : wearable-technologies


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *