پزشکی از راه دور و بهبود صنعت اسکلت بیرونی

شرکت ReWalk Robotics پس از چهار سال همکاری با پژوهشگران دانشگاه هاروارد برای توسعه اسکلت‌های بیرونی پوشیدنی و بهبود وضعیت بیماران دچار اختلال حرکتی، اکنون قصد دارد همکاری خود را گسترش دهد. این پروژه تا مارس ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت. این گروه روی طرح‌های جدید اسکلت‌های بیرونی کار خواهد کرد که از افزایش تقاضا برای مراقبت‌های بهداشتی از راه دور پشتیبانی می‌کند. از جمله ارائه داده‌ها و تجزیه و تحلیل آن از راه دور و فیزیوتراپی از راه دور برای بیماران. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

پزشکی از راه دور و بهبود صنعت اسکلت بیرونی

تمرکز ReWalk روی سلامت از راه دور یا Telehealth است. تصمیم مرکز خدمات پزشکی و دارویی در مارس ۲۰۲۰ مبنی بر افزودن موقت درمان فیزیکی به لیست خدماتی که می‌توان از راه دور ارائه داد، یک مؤلفه اساسی برای گسترش ارتباطات از راه دور برای بسیاری از بیماران است. در حالی که این تغییرات در پاسخ به بیماری همه‌گیر کووید۱۹ است و تا ژوئن سال ۲۰۲۰ اعتبار خواهد داشت، ReWalk تشخیص داده که اگر بحران ادامه یابد، این گسترش از راه دور ممکن است تمدید شود و فرصتی برای سیستم بهداشت و درمان فراهم می‌کند تا ارزیابی کند که چگونه از راه دور می‌تواند بر مراقبت از بیماران و اقتصادی‌تر کردن مراقبت‌های بهداشتی تأثیر گذارد.

همکاری ReWalk و مؤسسه ویس هاروارد

ReWalk از سال ۲۰۱۶ روی یک پروژه تحقیقاتی مشترک در انستیتوی مهندسی بیولوژیکی ویس در دانشگاه هاروارد سرمایه‌گذاری کرده است. این پژوهش توسط دکتر کانر والش، در آزمایشگاه تحقیقاتی رباتیک در دانشگاه هاروارد انجام می‌شود.

لری جاسینسکی، مدیرعامل ReWalk Robotics گفت: «ما خوشحالیم که همکاری خود را با کانر والش و گروهش گسترش دهیم. ما دیدیم که سیستم مراقبت‌های بهداشتی آمریکا به سرعت در حال تحول است تا از توانایی‌های ارتباطات از راه دور برای پاسخ به بیماری کووید۱۹ استفاده کند. با همکاران خود مشتاقیم بدانیم که چگونه فناوری پزشکی از راه دور ممکن است در نسل بعدی اسکلت بیرونی گنجانده شود. چنین طرح‌هایی پاسخ مناسبی به نیاز به درمان توانبخشی و مدیریت در منزل برای جمعیت بیمار مبتلا به اختلال حرکتی خواهد بود».

آزمایشگاه Biodesign دانشگاه هاروارد، پژوهشگران مهندسی، طراحی صنعتی، پوشاک، بیومکانیک، فیزیوتراپی و اجتماعات تجاری را برای توسعه و ساخت اسکلت‌های بیرونی نرم برای کاربردهای پزشکی و صنعتی گرد هم آورده است.

والش گفت: «آزمایشگاه من انگیزه دارد تا با همکاری پزشکان و شرکای صنعتی و در پاسخ به نیازهای در حال تحول بیماران، نوآوری‌هایی را انجام دهد که چالش‌های بالینی واقعی را برطرف می‌کنند. روشن است که نیاز به مراقبت از راه دور در منزل با بازخورد و توانایی نظارت، برای پزشکان وجود دارد. گروه پژوهشی من علاقه‌مند است تا به همکاری با ReWalk ادامه دهد، تا فناوری‌های خود را برای برآورده کردن این نیاز بهینه کنیم».

کارهای بنیادی آزمایشگاه Biodesign هاروارد در زمینه رباتیک پوشیدنی و همکاری تحقیقاتی آزمایشگاه با ReWalk، در حال حاضر منجر به نوآوری‌هایی در جهت بهره‌مندی بیماران شده است. ظهور فناوری‌های دارای مجوز توسط ReWalk موجب توسعه اسکلت بیرونی ReStore شد که تأییدیه سازمان غذا و دارو را در سال ۲۰۱۹ برای استفاده توسط بازماندگان سکته در محیط توانبخشی دریافت کرد.


بیشتر بخوانیم:

>> تامین هزینه های اسکلت بیرونی ReWalk 6 توسط شرکت های بیمه در آلمان

>> اسکلت بیرونی توانبخشی سکته مغزی ReWalk مجوز ورود به بازار اروپا را دریافت کرد


منبع: therobotreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *