طرح Magic Arms برای رساندن بازوهای جادویی به کودکان نیازمند

magic-arms-children-exoskeleton

حدود نیم میلیون کودک در سراسر جهان از نوعی اختلال مرتبط با بازو رنج می‌برند. فناوری چاپ سه بعدی در این میان امکان ساختن پروتزها و ارتزهای سه بعدی سفارشی را برای شرایط خاص هر فرد کودک و بزرگسالی فراهم نموده است. در ایالات متحده نزدیک به ۵۰ هزار کودک دچار اختلالهای مرتبط با بازو مانند spinal muscular atrophy یا muscular dystrophy هستند. بدین منظور گروههای مختلف، سازمانهای مردم نهاد و غیر انتفاعی و مراکز درمانی برای بهبود آن‌ها در تلاشند تا این کودکان بتوانند در شرایطی مانند سایرین به زندگی ادامه دهند.

یکی از این سازمانهای غیر انتفاعی Magic Arms است که هستۀ اولیۀ آن در بیمارستان کودکان Nemours در Delaware شکل گرفت. در آن زمان گروهی از علاقه‌مندان و داوطلبان می‌خواستند با استفاده از یک چاپگر سه بعدی از نوع Stratasys برای دختر بچه‌ای به نام Emma یک جفت بازوی جادوئی بسازند. Magic Arms یک اسکلت بیرونی ساخته شده با فناوری چاپ سه بعدی است که می‌تواند کودکان را در انجام فعالیتهای روزانه مانند بازی کردن، در آغوش گرفتن، غذا خوردن و کارهای بهداشتی یاری دهد. Magic Arms این کار را با ایجاد تعادل در بازوهای کودک با استفاده از چارچوب چاپ سه بعدی و طنابهای مقاوم انجام می‌دهد. همۀ مفصلهای این وسیله دارای بلبرینگ هستند و امکان تقویت نیروی بازوها را به فرد می دهند. این وسیله را می‌توان به دلخواه تنظیم کرد تا با شرایط سنی و رشد کودک هماهنگ باشد. این وسیله بدون هر گونه چشمداشت مالی ساخته شده تا بتوان آن را به دست کودکان بیشتری رساند.

magic-arms-children-exoskeleton

هم‌اکنون ۱۵۰ کودک در فهرست انتظار دریافت Magic Arms هستند و حدود ۱۰۰ نفر تا کنون این وسیلۀ ابداعی را دریافت کرده‌اند. مسئولان این طرح برای گسترش استفاده از این وسیله یک کمپین سرمایه‌گذاری جمعی در وبگاه Indiegogo برای جمع آوری ۱۵۰ هزار دلار راه اندازی کرده‌اند. این مبلغ قرار است صرف راه اندازی مراکزی در UC Davis، نیویورک و اورلاندو شود. افزون بر این آنان علاقه‌مندند تا مراکز بیشتری را در سیاتل، دالاس و سن لویس راه اندازی کنند تا امکان استفاده از این وسیله در کل ایالات متحده فراهم شود.

magic-arms-children-exoskeleton

در حال حاضر هزینۀ ساخت Magic Arms نسبتاً بالا و حدود ۷۰۰۰ دلار است. بنابراین هدف دیگر آنان بازطراحی این وسیله برای کاهش قیمت آن است. افزون بر این، سازمان غیر انتفاعی Magic Arms که با Stratasys همکاری می‌کند هدف دیگر خود را رساندن این وسیله به دست کودکان فاقد بیمۀ درمانی قرار داده است.

این‌ها هدفهایی منطقی و تازه برای سازمانی هستند که با هدف استقلال بخشیدن به زندگی یک دختر بچه کار خود را آغاز کرد. اگر سرمایه‌گذاری جمعی آن‌ها به نتیجه برسد می‌توانند مراکز درمانی مورد نظر خود را راه اندازی کرده، اسکلت بیرونی خود را بازطراحی کنند و به تدریج این وسیله را به خارج از مرزهای ایالات متحده و به دست تمام کودکان نیازمند برسانند.

magic-arms-children-exoskeleton

وبگاه این سازمان منبع ارزشمندی از اطلاعات است. شما می‌توانید از این راه با گروه اداره کننده، سازمانهای همکار، آخرین خبرها، داستانهای موفقیت این طرح و خیلی چیزهای دیگر آشنا شوید. همچنین می‌توانید ویدئوی زیر را که دربارۀ Magic Arms و هدفهای بنیان گذاران آن است تماشا کنید.

منبع: ۳dprint.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *