پاهای مصنوعی چاپ سه‌بعدی برای سگ معلول

Derby پای مصنوعی چاپ سه‌بعدی بهینه شده دریافت می‌کند.

Derby سگی است که با پاهای رشد کافی نیافته به دنیا آمد. او از سال گذشته به کمک فناوری چاپ سه‌بعدی می‌تواند آزادانه راه برود ولی برخی کاستی‌های طراحی وجود داشت که حرکتش را محدود می‌کرد و همچنین او را وادار می‌کرد بیش از مقدار معمول یک سگ نژاد Husky به پایین خم شود. گروه ۳D Systems برای حل این مشکل مشغول به کار شد و یک جفت پای مصنوعی بهینه‌شده  طراحی کرد که کاستی‌ها در آن برطرف شده است. اکنون Derby می‌تواند با طراحی جدید این پای مصنوعی چاپ سه‎بعدی، خیلی طبیعی راه برود.

Tera Anderson مدیر ۳D Systems توضیح می‌دهد که مادۀ استفاده شده در این پای مصنوعی، SLS است واین ویژگی را دارد که وارد کردن و دریافت فشار زانو‌ها را تقلید می‌کند. Sherry Portanova که از Derby نگه‌داری می‌کند می‌گوید این پای مصنوعی تازه، سگ را تا ارتفاع مناسب بالا برده و امکان نشستن مناسب مانند یک سگ سالم را فراهم کرده است.

بهینه‌سازی انجام شده واقعاً خوب است و اکنون Derby از پاهای مصنوعی جدیدش تمام و کمال لذت می‌برد. در پایین تصویر پاهای مصنوعی چاپ سه‌بعدی که Derby سال گذشته دریافت کرد را می‌بینید و واضح است که طراحی جدید بسیار کاربردی‌تر است.

پاهای مصنوعی پیشین Derby

منبع: damngeeky.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *