خواندن مغز با Arduino

Brain Reading with Arduino

Leonardo Lupori و Raffaele Mazziotti در آزمایشگاه Pizzorusso از موسسۀ علوم اعصاب CNR واقع در Pisa، به ترتیب به عنوان زیست‌شناس مولکولی و روانشناس تجربی در زمینه علوم اعصاب فعال هستند. آنها ابزاری کنترل‌شونده با نرم‌افزار MATLAB و بر پایۀ سخت افزار آزاد Arduino به نام IOSIC ساخته‌اند که مخفف عبارت Intrinsic Optical Signal Imaging Chamber است. این دستگاه از سخت افزار Arduino مدل Micro بهره می‌برد و روی دستگاه تصویربرداری سیگنال نوری ذاتی intrinsic optical signal (به اختصار IOS) برای انجام آزمایش‌های انعطاف‌پذیری مغز متمرکز است.

تصویربرداری سیگنال نوری ذاتی، روش تصویربرداری کارآمدی است که از زمان نخستین بکارگیری در حدود سی سال پیش تا کنون درک ما را از ساختار کارکرد غشایی و انعطاف‌پذیری مغز دگرگون کرده است. سیگنال نوری ذاتی هنگام پردازش داده‌ها در مغز تولید می‌شود و همانند داده‌های ضبط شده با plethysmograph (ابزار اندازه‌گیری تپش قلب از روی انگشت) بوده و برای بررسی چگونگی عملکرد مغز سودمند است.

اگر علاقه‌مند به پروژه‌های خودانجام (DIY) هستید می‌توانید کدهای IOSIC برای Arduino MICRO را از اینجا دریافت نمایید. این کد از کتابخانه‌های شخص ثالث TMP006 و Servo بهره می‌برد. کدهای MATLAB برای کنترل شاترها را از اینجا دریافت نمایید.

منبع:  open-electronics.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *