دانش‌آموز دبیرستانی دستگاهی ارتباطی برای دوست معلول خود ساخت

Ethan Kadish communication device

Ethan Kadish از وقتی که در سال ۲۰۱۳ در اردوگاه تابستانی مورد اصابت رعد و برق قرار گرفت نیازمند صندلی چرخ‌دار شده است و نمی‌تواند با دیگران ارتباط برقرار کند. این پیشامد عملکرد معمولی بدن او را محدود کرده است چرا که پس از برخورد رعد و برق مغز او اکسیژن دریافت نکرده و بافت‌های آن آسیب دیده است. او فعلاً در مسیر بازیابی سلامتش است و تنها زمان مشخص می‌کند که آیا او می‌تواند به زندگی معمولی خود بازگردد یا خیر و این انگیزه‌ای برای دوست و همکلاسی او Jacob Smilg شد تا دستگاهی را بسازد که به او در ارتباط برقرار کردن با دیگران کمک کند.

این دانش‌آموز دبیرستان Sycamore به الکترونیک علاقه‌مند است و این علاقه را برای آسان‌تر کردن زندگی دوستش بکار می‌برد. بکاربردن یک صفحه نمایش برای توسعۀ سازوکاری که کج شدن سر Ethan را به صورت بله یا خیر درک می‌کند کاملاً منطقی به نظر می‌رسد و کارها  را برای اطرافیان نیز راحت‌تر می‌کند. این دستگاه یک تابلو نمایش‌دهندۀ پیام است که واژه‌های Yes و No را به عنوان پاسخ Ethan به هر پرسشی نمایش می‌دهد.

بنابرگفته مادر Ethan پس از بکاربردن این دستگاه، او بیش از کل آنچه طی یک سال و نیم گذشته انجام شده است با دیگران ارتباط برقرار کرده است. این دستگاه او را در روابط درگیر می‌کند و باعث می‌شود تا او احساس خوبی نسبت به آنچه در اطراف می‌گذرد داشته باشد.

Jacob با ساخت این دستگاه دست از تلاش برنداشته است و می‌خواهد صفحه کلیدی ساده شده با دکمه‌های کمتر را توسعه دهد که با هر بخشی از بدن به جز انگشتان نیز بتوان با آن کار کرد. او همچنین آرزو دارد که نسخۀ فعلی دستگاه او بتواند یک محفظۀ چاپ سه‌بعدی برای جلوگیری از درهم تنیدگی سیم‌ها داشته باشد.


>> در همین زمینه بخوانید: صندلی چرخ‌دار کنترل شونده با چشم ساختۀ مخترعین معلول برنده جایزه ۱۹۶۰۰۰ دلاری


منبع:  damngeeky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *