سفارشی‌سازی صندلی چرخدار چاپ سه‌بعدی از طریق نرم‌افزار گوشی هوشمند

go wheelchair

این صندلی سبک بوده و تولید آن سریع است. همچنین برای سازگاری کامل با بدن فرد ساخته شده است.

صندلی چرخ دار GO محصول LayerLAB چاپ شده از رزین نیمه شفاف و پلاستیک پلی اورتان ترموپلاستیک (TPU) جاذب تنش، نمونه‌ای خوب از قدرت ترکیب طراحی کاربردی با فناوری‌های در حال ظهور است.

صندلی چرخدار GO، با وجود شیک و مد روز بودن، همچنان با دوام است. به میزان بسیار زیادی قابل سفارشی‌سازی بوده و تولید آن سریع است. این صندلی چرخدار پتانسیل لازم برای تغییر طرز فکر شرکت‌ها را در مورد محصولات تولید شده برای معلولین دارد.

این ایده، از همکاری میان شرکت Materialize پیشرو در چاپ سه‌بعدی و LayerLAB بخش پژوهشی جدید شرکت Layer با هدف بررسی نحوه بهبود کیفیت زندگی با فناوری‌ها و مواد در حال ظهور شکل گرفت. صندلی چرخدار GO حاصل دوسال پژوهش و گفتگو با ده‌ها تن از پزشکان متخصص و کاربران صندلی چرخدار است.

GO wheelchair

سفر مشتریان با یک نرم‌افزار گوشی هوشمند شروع می‌شود که از آنها می‌خواهد برای تعیین شکل صندلی و ارتفاع جایگاه پاها، داده‌های بیومتریک خود را وارد کنند. سپس یک الگوریتم نقشه‌ای از بدن تهیه می‌کند که به طرحی سه‌بعدی تبدیل می‌شود. این طرح با مدنظر قرار دادن شکل بدن، وزن و نوع معلولیت به افزایش راحتی و پشتیبانی کمک می‌کند. چاپ سه‌بعدی اجازه می‌دهد تا زمان ساخت یک صندلی چرخدار سفارشی از شش تا هشت هفته معمولی به دو هفته کاهش یابد.

GO glove system

افزون بر این، مشتری می‌تواند با انتخاب الگوها و رنگ‌ها و همچنین افزودن گزینه‌های اختیاری مانند میله‌های فشار، میله‌های انتقال و حفاظ‌های جانبی صندلی چرخدار را مطابق با سلیقۀ خود سفارش دهد. همچنین این صندلی‌های چرخدار همراه با سامانۀ دستکش GO ارائه می‌شود که نسبت توان به فشار بیشتری را فراهم کرده و احتمال آسیب‌های دست و آرتروز شانه‌ها را کاهش می‌دهد.

Go wheelchair

منبع: psfk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *