EduExo بسته آموزشی اسکلت بیرونی رباتیک

EduExo، یک بسته حاوی تمام قطعات لازم برای ساخت اسکلت بیرونی آرنج و دفترچه راهنما است. شما با استفاده از راهنمایی‌های ارائه شده می‌توانید اسکلت بیرونی را خود سرهم‌بندی و از آن استفاده کنید.

EduExo، بسته اسکلت بیرونی رباتیک

زمینه اسکلت بیرونی رباتیک سریعاً در حال رشد است و شرکت‌ها و مؤسسه‌های پژوهشی هر روز سامانه‌های جدیدی را توسعه می‌دهند. همانطور که این وسیله می‌تواند برای کاربران متعددی مفید باشد، نیاز به توسعه دهندگان بسیار ماهری دارد که قادر به کار و برقراری ارتباط در یک زمینه میان رشته‌ای باشند.

هدف ما معرفی یک جهان شگفت انگیز از اسکلت بیرونی رباتیک به شما است. EduExo یک بسته اسکلت بیرونی رباتیک است که شما خود می‌توانید آن را سرهم‌بندی و برنامه‌ریزی کنید. این روش، گام به گام جنبه‌های مختلف فناوری اسکلت بیرونی را به شما می‌آموزد. در پایان متوجه خواهید شد که همه ما نیاز به طراحی، برنامه‌ریزی و کنترل اسکلت بیرونی رباتیک خود داریم تا حرکات ما را حمایت و پشتیبانی کند.

محتوای EduExo

جعبه EduExo شامل تمام قطعات سخت افزاری لازم برای ایجاد اسکلت بیرونی آرنج و دفترچه راهنما است.

EduExo، بسته اسکلت بیرونی رباتیک

دفترچه راهنما به شما خواهد آموخت که چگونه طراحی مکانیکی به آناتومی بدن انسان شباهت دارد، نحوه اتصال حسگرها و برد الکترونیکی، نحوه طراحی و برنامه‌ریزی یک سامانه کنترلی و نحوه اتصال اسکلت بیرونی به یک رایانه برای استفاده از آن به عنوان یک دستگاه لمسی ورودی برای واقعیت مجازی، همه این آموزش‌ها در دفترچه راهنما آمده است. هر فصل از دفترچه راهنما یک موضوع را معرفی می‌کند. با پیش زمینه نظری لازم شروع می‌شود و با مجموعه‌ای از تمرین‌ها ادامه پیدا می‌کند تا کاربر بتواند سخت افزار را پیاده سازی کند.

در ادامه با جزئیات بیشتری در مورد سخت افزار و محتوای آموزش آشنا می‌شویم. لطفاً توجه داشته باشید که EduExo هنوز در حال توسعه است و محتوای آن ممکن است تا انتشار تغییر یابد.

سخت افزار

EduExo یک اسکلت بیرونی آرنج با یک درجه آزادی است. سخت افزار، ترکیبی از اجزا (موتور، حسگر نیرو و میکروکنترلر) با ساختار سفت و سخت اسکلت بیرونی و دستبند رابط است.

EduExo، بسته اسکلت بیرونی رباتیک

اجزای اصلی:

  • موتور
  • میکروکنترلر
  • حسگر نیرو
  • ساختار و رابط‌هاEduExo، بسته اسکلت بیرونی رباتیک

کتابچه و آموزش

دفترچه راهنمای موجود در کنار سخت افزار اسکلت بیرونی، هرچیزی که برای درک اسکلت بیرونی رباتیک نیاز است را آموزش می‌دهد. موضوعات تحت پوشش، طراحی مکانیکی انسان محور، الکترونیک، نرم افزار و سامانه کنترل است. افزون بر این، آناتومی پایه انسان برای کمک به درک اینکه چگونه انسان و اسکلت بیرونی تعامل دارند، پوشش داده شده است. در نهایت، چگونگی استفاده از اسکلت بیرونی به عنوان یک دستگاه لمسی ورودی برای واقعیت مجازی و یا بازی‌های رایانه‌ای آموزش داده می‌شود.

EduExo، بسته اسکلت بیرونی رباتیک

معرفی

نخستین فصل دفترچه راهنما به معرفی زمینه اسکلت بیرونی رباتیک می‌پردازد: نگاهی به پیشینه اسکلت بیرونی، نمونه‌هایی از سامانه‌های موجود، فناوری‌های اساسی و برنامه‌های کاربردی آنها که برای شروع به آن نیاز خواهید داشت.

 

مکانیک و آناتومی

EduExo، بسته اسکلت بیرونی رباتیک

 

فصل بعد جنبه‌های مکانیکی و بیومکانیکی طراحی اسکلت بیرونی را مورد بحث قرار می‌دهد. این بخش شامل اصول اولیه عملکرد آناتومی انسان و مکانیک اسکلت بیرونی می‌شود: چگونه انسان نیرو را بوجود می‌آورد و قادر به حرکت است؟ چگونه اسکلت بیرونی پشتیبانی را ارائه می‌دهد؟ چگونه اسکلت بیرونی طراحی شده با شکل انسان مطابقت دارد و نحوه نصب آن چگونه است؟ در این بخش شما می‌توانید با نحوه سرهم‌بندی و اتصال اسکلت بیرونی به بازوی خود آشنا شوید.

 

الکترونیک و نرم افزار

EduExo، بسته اسکلت بیرونی رباتیک

فصل‌های بعدی قطعات الکترونیکی و نرم افزاری که اسکلت بیرونی مکانیکی را به اسکلت بیرونی رباتیک تبدیل می‌کند را پوشش می‌دهد. اجزای الکترونیکی، حسگرها و محرک‌ها به میکروکنترلرها متصل می‌شوند و نرم افزار پایه به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که سیگنال‌های حسگرها را بخواند و موتور را کنترل کند. نیاز به هیچ لحیم کاری نیست، همه چیز انجام شده و بُرد الکترونیکی آماده است.

 

 

سامانه‌های کنترلی

EduExo، بسته اسکلت بیرونی رباتیک

سپس سامانه‌های کنترلی مورد بحث قرار گرفته است که رفتار اسکلت بیرونی را تعریف می‌کند. کنترلرهای مختلفی معرفی می‌شوند که تعامل اسکلت بیرونی و کاربر را تعریف می‌کنند. همه این موضوعات گام به گام بحث، پیاده‌سازی و آزمایش می‌شوند.

 

واقعیت مجازی

EduExo، بسته اسکلت بیرونی رباتیک

واقعیت مجازی و بازی‌های رایانه‌ای روش‌های خوبی برای استفاده در کنار اسکلت بیرونی است. این روش‌ها برای ایجاد انگیزه در بیماران است، بیمارانی که اسکلت بیرونی را برای به دست آوردن مجدد قابلیت حرکتی، برای نمونه پس از سکته مغزی استفاده می‌کنند. در آخرین فصل دفترچه راهنما یاد می‌گیرید که چگونه یک بازی رایانه‌ای یا یک واقعیت مجازی ایجاد کنید، نحوه اتصال اسکلت بیرونی به رایانه و اینکه چگونه اسکلت بیرونی رابط لمسی شما با جهان مجازی می‌شود. روش‌های کنترلی که موجب همراهی اسکلت بیرونی و آسانتر شدن بازی می‌شود و یا روش‌هایی برای ایجاد آشفتگی در حرکات به طوری که شما را مجبور می‌کند تمرکز بیشتری داشته باشید، پیاده‌سازی شده است.

فراتر از آموزش

محتوای آموزشی EduExo، همه آنچه که برای درک عمیق‌تر از اسکلت بیرونی لازم دارید را به شما معرفی می‌کند. البته امکانات بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید انجام دهید و EduExo این چارچوب را برای آزمایش‌ها فراهم می‌کند. شاید شما بخواهید الگوریتم کنترلی خود را توسعه دهید و یا یک بازی رایانه‌ای جدید که با EduExo کنترل می‌شود و یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد طراحی مکانیکی کسب کنید، شما می‌توانید با طراحی قطعات رابط‌های جدید برای بهینه‌سازی اسکلت بیرونی خود شروع کنید.

پیوست‌ها

ما چندین بسط از EduExo که شما را قادر به کشف جنبه‌های بیشتر و تخصصی‌تر طراحی اسکلت بیرونی، کنترل و برنامه‌های کاربردی می‌کند را ارائه می‌دهیم. هر بسط شامل یک دفترچه راهنما و اجزای سخت افزاری و نرم افزاری است.

منبع: eduexo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *