توسعۀ صفحه نمایش OLED بادوام و انعطاف‌پذیر برای ابزارهای پوشیدنی

توسعۀ OLED بادوام و انعطاف‌پذیر مبتنی بر گرافن در کرۀ جنوبی

صفحه‌های نمایش انعطاف‌پذیر برای ما جدید نیستند و تا به حال شاهد نسخه‌های مختلف صفحه‌های نمایش منعطف از تولیدکنندگان مختلف بوده‌ایم. پس از تولیدکنندگان اصلی صفحه نمایش، اکنون گروهی از پژوهشگران کرۀ جنوبی یک OLED مبتنی بر گرافن را توسعه داده‌اند که می‌تواند بدون زحمت بارها و بارها پیچانده شده یا خم شود.

این پنل OLDE منعطف و پربازده از گرافن که قادر است خم شدن‌های مکرر را تحمل کند ساخته شده است و می‌تواند در ابزارهای پوشیدنی و لباس‌های هوشمند آینده بکار گرفته شود. این پنل در یک سرمایه‌گذاری مشترک توسط گروهی به رهبری Yoo Seung-hyup از دانشکدۀ مهندسی برق موسسۀ پیشرفتۀ علوم و فناوری کرۀ جنوبی و Lee Tae woo از دانشکدۀ علوم و مهندسی مواد دانشگاه علم و فناوری Pohang توسعه داده شده است.

این پنل OLED با استفاده از یک ساختار دسته‌ای شامل لایه‌های متعدد از گرافن، اکسید تیتانیوم و پلیمرهای رسانا ساخته شده است. این نمایشگر OLED جدید با افزایش رزونانس، روشنایی بیشتر را تضمین کرده و انتقال نور بهتری را فراهم میکند. به لطف خواص مقاومت اکسید تیتانیوم، میزان تحمل این پنل OLED جدید در مقابل کشش ناشی از خم شدن نسبت به انواع موجود چهار برابر بیشتر است.

صفحه‌ نمایش‌های OLED انعطاف‌پذیر تا به حال به گوشی‌های تلفن همراه و تلویزیون‌ها راه پیدا کرده‌اند. ولی هستۀ این صفحه‌های نمایش واقعاً انعطاف‌پذیر نیست. برای انعطاف‌پذیری واقعی، پنل OLED باید واقعاً قوی باشد تا خم و تا شدن‌های بی‌پایان را تحمل کند. این پنل OLED منعطف توسعه داده شده توسط کره‌ای‌ها، آینده‌ای را تضمین می‌کند که در آن صفحه‌های نمایش می‌توانند از نمایشگرهای خمیده عبور کرده و به لباس‌ها، کیف‌ها و سایر ابزارهای روزمرۀ ما راه پیدا کنند.

منبع: damngeeky

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *