فناوری پوشیدنی چگونه می‌تواند آسیب‎های ناشی از کار را کاهش دهد؟

فناوری پوشیدنی چگونه می‌تواند آسیب‎های ناشی از کار را کاهش دهد؟

روزهای کاری طولانی و بلندکردن اجسام بسیار سنگین می‌تواند به بدن کارکنان آسیب وارد کند. شرکت Kinetic به امید کاهش آسیب‌ها در محل کار یک دستگاه پوشیدنی هوشمند با تمرکز بر حالت مناسب بدن هنگام کار ساخته است.

این دستگاه با بکارگیری حسگرها داده‌هایی در مورد حالت بدن کاربر جمع‌آوری می‌کند سپس بازخوردهایی در مورد نحوۀ بهبود حالت بدن آنها ارائه می‌کند. ایدۀ این نوآوری هر چه ایمن‌تر کردن فرآیند بلند کردن اجسام سنگین است.

همچنین دستگاه Kinetic ساخته شده است تا کارفرمایان بیشتر در مورد حالت بدن کارکنانشان بدانند. این گروه بر اهمیت اجتناب از این نوع آسیب‌ها نه فقط از نظر سلامت بلکه از نظر تجاری و مالی تأکید می‌کند:

«آسیب‌های ناشی از بلند کردن اجسام سنگین، عامل شماره یک برای پرداخت غرامت به کارگران در ایالات متحده است. سال گذشته، شرکت‌های آمریکایی بالغ بر ۷۰ میلیارد دلار صرف این آسیب‌ها کردند. پس از آنفولانزا، درد کمر علت اصلی غیبت کارگران بوده است. بیشتر این آسیب‌ها قابل پیشگیری است.»

دستگاه Kinetic به کارفرما اجازه می‌دهد اطلاعاتی تخصصی در مورد کارکنان دریافت کنند. این اطلاعات می‌تواند به مدیران کمک کند تا متوجه شوند چه زمانی یکی از کارکنان برای جلوگیری از آسیب‌های آینده نیازمند آموزش‌های اضافی در مورد حالت بدن خود است. همچنین این دستگاه وضعیت موجود محیط کار را دریافت کرده و پیشنهادهایی برای بهبود آن ارائه می‌دهد.

با اینکه تمرکز این سامانه به شدت روی صرفه‌جویی هزینه برای شرکت‌هاست، می‌تواند برای رساندن صدای کارکنان در مورد نگرانی‌ آنها در مورد چالش‌های فیزیکی و وضعیت نامناسب محل کار به گوش کارفرمایان نیز مفید باشد.


در همین زمینه بخوانید:

>> زیرپوش Percko، اصلاحگر حالت بدن موفق به جذب سرمایه در Kickstarter شد
>> جلوگیری از کمردرد با اصلاح حالت بدن به کمک حسگر تعبیه شده در تی‌شرت
>> فروش اسکلت‌های بیرونی V22 و FLx در فروشگاه اینترنتی


منبع: psfk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *