فروش اسکلت‌های بیرونی V22 و FLx در فروشگاه اینترنتی

اسکلت‌های بیرونی V22 و FLx

یک گام بزرگ برای Ergoskleton و جهشی بزرگتر برای تمام اسکلت‌های بیرونی: اسکلت‌های بیرونی V22 و FLx ساختۀ StrongArm Technologies برای فروش روی تارنمای ۳M عرضه شده‌اند. این نخستین باری است که یک اسکلت بیرونی روی یک تارنمای بزرگ فروش در آمریکای شمالی به فروش گذاشته می‌شود. ۳M یک غول توزیع و تولید با بیش از ۵۵۰۰۰ محصول عمدتاً در حوزۀ فناوری است.

این اتفاق نشان‌دهندۀ یک توسعۀ بزرگ برای کل صنعت اسکلت بیرونی است. دستگاه‌های V22 و FLx به دو اسکلت بیرونی با بیشترین توزیع در جهان تبدیل می‌‌شوند.

اسکلت‌های بیرونی V22 و FLx شرکت StrongArm Technologies دستگاه‌های ErgoSkeletons یا اسکلت‌های بیرونی ارگونومیک می‌فروشد. هر دو محصولی که در حال حاضر برای فروش عرضه شده‌اند دستگاه‌های اصلاح حالت بدن هستند و از خم شدن ستون فقرات به سمت پایین هنگام بلند کردن اجسام جلوگیری می‌کند. برداشتن اشیاء سنگین، بالابردن و حمل آنها اغلب به عنوان فعالیت اولیه برای ساخت‌ و ساز، کارخانه‌ها و کارگران دیگر حوزه‌ها در نظر گرفته می‌شود. همچنین خم شدن برای بلند کردن اجسام یک منبع اصلی برای آسیب به ستون فقرات بوده و باعث صرف هزینه برای مرخصی استعلاجی، جبران خسارت و هزینه‌های قانونی و پزشکی می‌شود. بنابراین دستگاه‌های V22 و FLx نیازی واقعی در صنعت را برطرف می‌کنند.

اسکلت‌های بیرونی ارگونومیک V22 و FLx دستگاه‌هایی غیرفعال هستند و هیچ موتور یا حسگری ندارند. V22 تنها ۱٫۳۳ کیلوگرم وزن دارد. از لحاظ پیچیدگی، این محصول‌ها شدیداً در نقطۀ مقابل ربات پوشیدنی هیوندای که مدتی پیش معرفی شد قرار دارند. مورد دیگری که باعث می‌شود محصول‌های StrongArm Tech تا این حد ساده باشند عدم ذخیره‌سازی انرژی توسط آنهاست. برای مثال اسکلت بیرونی Laevo دو فنر گازی در دو طرف مفصل ران دارد که هنگام خم شدن کارگر انرژی را در خود ذخیره می‌کند. دستگاه‌های V22 و FLx چنین قابلیتی ندارند و فقط هنگام بلند کردن اشیاء حالت بدن را در وضعیتی ایمن و صحیح نگه می‌دارند. برخی اشاره می‌کنند به دلیل سادگی بیش از حد نمی‌توان این دستگاه‌ها را اسکلت بیرونی دانست و آنها چیزی بیش از یک جلیقه نیستند. ولی همین سادگی V22 و FLx را چنین منحصر بفرد می‌کند.

منبع: exoskeletonreport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *