Innophys چگونه توانسته بیش از ۱۰۰۰۰ واحد اسکلت بیرونی بفروشد؟

ماه گذشته، شرکت ژاپنی توسعه دهنده اسکلت بیرونی، Innophys، اعلام کرد که بیش از ۱۰،۰۰۰ واحد اسکلت بیرونی Muscle Suit خود را از سال ۲۰۱۴ تا مارس ۲۰۲۰ فروخته است. این یک نقطه عطف فوق‌العاده نه تنها برای Innophys بلکه برای کل صنعت اسکلت بیرونی است. در حالی که فروش اسکلت بیرونی توسط شرکت‌های خصوصی به ندرت فاش می‌شود، بسیار محتمل است که Innophys نخستین تولید کننده رباتیک پوشیدنی باشد که به این نقطه عطف قابل توجه رسیده است. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

Muscle Suit چیست، چه موارد استفاده‌ای دارد، چه تفاوتی با سایر اسکلت‌های بیرونی دارد و چگونه Innophys توانست ۱۰ هزار واحد از آن را بفروشد:

اسکلت بیرونی Muscle Suit و Muscle Suit Every

اسکلت بیرونی Muscle Suit محصولی از یک خانواده است که همچنان در حال گسترش است. همانطور که Muscle Suit Every در اواخر ماه نوامبر گذشته معرفی شد. در حال حاضر، این خانواده شامل پنج مدل می‌باشد: Muscle Suit Every، Muscle Suit Power، Muscle Suit، Muscle Suit Edge و Muscle Suit برای حمایت از بازو و کمر. هر پنج مدل طوری طراحی شده‌اند که برای کاربردهای کار و صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. چهار مدل نخست روی تأمین پشتیبانی از کمر متمرکز هستند و آخرین مدل موجود در فهرست می‌تواند کمک جسمی و یک مسیر نیروی جایگزین برای بازوها و پشت فراهم کند. این دستگاه مانند سایر اسکلت‌های بیرونی حامی کمر، می‌تواند برای کارهای کشاورزی، لجستیک، ساخت و ساز و  نگهداری از بیمار مورد استفاده قرار گیرد.

بازیابی قدرت

سری Muscle Suit با استفاده از پنوماتیک یا به طور ویژه با استفاده از محرک‌های هوای فشرده McKibben طراحی شده‌اند. بسته به مدل، دو روش برای حفظ منبع هوای تحت فشار مورد نیاز برای راه‌اندازی Exosuit وجود دارد: یک پمپ دستی (۳۰ تا ۴۵ پمپ برای انرژی دهی به اسکلت بیرونی) یا استفاده از یک درگاه ورودی برای یک کمپرسور بیرونی هوا.

کاربردی بودن

Innophys در نیم دهه گذشته در دستیابی به پیشرفت در صنعت اسکلت بیرونی فعال بوده است. این شرکت از نخستین کسانی بود که پوششی سفارشی برای Muscle Suit به منظور جدا نگه داشتن آن از محیط، تأمین مقاومت در برابر آب و گرد و غبار و به حداقل رساندن هرگونه احتمال برخورد و گیر کردن به مانع معرفی کرد. به عنوان یک توسعه دهنده، آنها ایده‌های ایده‌آلی مانند یک سوئیچ فعال‌سازی در زیر چانه کاربر یا یک لوله فعال‌سازی که شخص باید در آن بدمد را ارائه دادند.

استانداردها

Innophys یک نیروی فعال در جهان استانداردها بوده است که بیشتر با دیگر توسعه دهندگان اسکلت بیرونی ژاپنی کار می‌کند. Muscle Suit Every در فوریه سال جاری گواهینامه ISO 13482 را بدست آورد. اگرچه غیرممکن است بگوییم این گواهینامه‌ها موجب شده تا این شرکت ۱۰،۰۰۰ واحد اسکلت بیرونی بفروشد.

فروش اسکلت‌های بیرونی در ژاپن

همانطور که اغلب مورد بحث قرار می‌گیرد، یک توسعه دهنده رباتیک پوشیدنی در ژاپن، تجربه‌ای بی‌نظیر است. به عنوان یک کشور، ژاپن در یک نقطه تقاطع سه گانه قرار دارد، پیری جمعیت، افراد جوانی که علاقه‌ای به پر کردن پست‌های خواستار جسم ندارند، از کارهای زراعی و انبار گرفته تا تحویل نامه‌های پستی و افتخار این کشور که پیشرو بودن در توسعه رباتیک است. این شرکت ادعا می‌کند که شبکه فروش گسترده‌ای را در ژاپن ایجاد کرده است. Innophys همچنین موارد مختلفی را برای افزایش فروش انجام داده است:

۱- یک قیمت و در دسترس بودن آنلاین

بر خلاف بیشتر توسعه دهندگان اسکلت بیرونی، این تولیدکننده پیشنهاد داد که قیمت خرده فروشی هر نوع اسکلت بیرونی در وب سایت Innophy ذکر شود. البته این نباید به عنوان هزینه کل در نظر گرفته شود. با این وجود، این رویکردی متفاوت در زمینه اسکلت بیرونی است.

۲- فروش اسکلت بیرونی با طنز

Innophys با کمدین Masatoshi Hamada همکاری کرد تا جالب‌ترین ویدئوی تجاری اسکلت بیرونی را ایجاد کند:

در این ۳۰ ثانیه، شخصیت اصلی ما در حال جست و جو در یک مجله بدنسازی است و به این نتیجه می‌رسد که Muscle Suit را بخرد. این اسکلت بیرونی را تحویل گرفته و از آن کمک می‌گیرد تا به بچه‌های کوچک کمک کند، تجهیزات صحنه را جابجا کند، جعبه‌های میوه موجود در باغ وحش را بلند کند، با یک هیولا بزرگ مبارزه کند و سپس همه چیز را به واقعیت برگرداند و به یک فرد مسن کمک کند تا از رختخواب خارج شود.

Innophys قصد دارد تا فراتر از بازار ژاپن برود اما این شرکت زمانبندی خاصی را اعلام نکرده است.


بیشتر بخوانیم:

>> فناوری پوشیدنی توان‌افزا Muscle Suit و دریافت گواهینامه ایزوISO 13482

>> سالمندان ژاپنی برای به تعویق انداختن بازنشستگی از اسکلت بیرونی استفاده میکنند


منبع: exoskeletonreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *