معرفی جعبه ابزار انفعالی RELab از ETH Zürich

جعبه ابزار انفعالی RELab از ETH Zürich با پوشش اینترنتی یک وبسایت به صورت متن باز از آزمایشگاه مهندسی توانبخشی (Rehabilitation Engineering Laboratory) یا RELab در ETH Zürich است. جعبه ابزار رباتیک پوشیدنی Interactive Usability Toolbox حاصل تز دکتری Thomas Meyer در دانشگاه ETH Zürich است. در ادامه این مقاله از مجله فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی به معرفی این جعبه ابزار می‌پردازیم.

Introducing the Interactive Usability Toolbox by RELab of ETH Zürich

جعبه ابزار برهم‌کنشی  RELab از ETH Zürich یا Interactive Usability Toolbox با پوشش اینترنتی یک وبسایت به صورت متن باز از آزمایشگاه مهندسی توانبخشی (Rehabilitation Engineering Laboratory) یا RELab در ETH Zürich است. جعبه  ابزار نام برده از طراحی کاربر محور اسکلت بیرونی رباتی; پشتیبانی می‌کند. این امر با بهره‌گیری از نظرات کاربران بهبود یافته است. این وبسایت یک جعبه ابزار، یک مجموعه داده  که با بیش از ۱۵۰ روش اندازه‌گیری شده است، یک صفحه Wiki و ارجاع برای کسب اطلاعات در مورد این روش‌هاست. کاربران می‌توانند داده‌های روش‌های مختلف را مقایسه کنند. همچنین می‌توانند در مورد استاندارد بودن اندازه‌گیری‌ها اطلاعات کسب کنند. این جعبه ابزار در این آدرس برای دسکتاپ بهینه شده است: https://lnkd.in/erh4PUQC

پروتکل های سنجش کیفیت Usibility Toolbox

جعبه ابزار به توسعه دهندگان اسکلت بیرونی و ارزشگذاران برای یافتن نیازشان کمک می‌کند. دوازده توسعه دهنده ربات‌های پوشیدنی در ارزشگزاری این جعبه ابزار شرکت کرده‌اند. از آنان درخواست شد که پروتکل‌های ارزشگذاری برای دو مورد خاص در جعبه ابزار را استخراج کنند. نیمی از توسعه‌دهندگان به این جعبه‌ابزار دسترسی داشتند و نیم دیگر به جعبه‌ابزار دسترسی نداشتند. منتقدان خارجی سپس ارزش کیفی و پروتکل‌های سنجش کیفیت پیشنهاد شده توسط این دو گروه را بررسی کردند.

مهم‌ترین سود این جعبه ابزار به اهداف آموزشی آن مربوط است. اما در نهایت انتخاب روش خاص از میان روش‌های موجود در جعبه ابزار به سلیقه کاربر یا توسعه دهنده مربوط است. این جعبه ابزار مسلما به اتخاذ تصمیم بر اساس اطلاعات به روز کمک خواهد کرد.

دعوت به ثبت نام

این جعبه ابزار و داده‌های همراه آن با گذشت زمان بهبود خواهد یافت. بنابراین از کاربران درخواست می‌شود در فرایند بهبود آن شریک شوند. در طی این همکاری از کاربران درخواست می‌شود انتقادات خود، داده‌های مشابه و یا پیشنهادات خود را آپلود کنند.

جعبه ابزار رباتیک پوشیدنی Interactive Usability Toolbox حاصل تز دکتری Thomas Meyer در دانشگاه ETH Zürich است. این جعبه ابزار با کمک یک پرسشنامه در مورد پوشیدنی‌های رباتیک تهیه شده است.


فناوری به افراد قطع عضو اجازه میدهد با ذهن خود بازوی رباتیک را کنترل کنند
Axosuits اسکلت بیرونی پزشکی و صنعتی


منبع: exoskeletonreport

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *