دست مصنوعی چاپ سه بعدی هدیۀ کریسمس یک کودک معلول

Lucas-Abraham-3D-printed-bionic-hand

Lucas Abraham دست مصنوعی سه بعدی دریافت می‌کند.

Lucas Abraham شش ساله که بدون انگشتان دست راست به دنیا آمده است همیشه می‌خواست یک دست رباتیک برای کمک به او در کارهای روزانه داشته باشد. Lucas به لطف فناوری چاپ سه‌بعدی و ارادۀ دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه Louisville، بهترین هدیۀ کریسمس خود تاکنون را دریافت کرده است. یک دست مصنوعی چاپ سه‌بعدی در سه نسخۀ گوناگون که یکی از آنها در تاریکی می‌درخشد. ساختن این دست مصنوعی یک ماه زمان برده است تا Lucas بتواند درست در روز آغاز نخستین سال تحصیلی خود در دبستان Bowen آن را به نمایش بگذارد.

Lucas-Abraham-3D-printed-bionic-hand_9

سرانجام او می‌تواند اشیاء را با دست جدید نگه دارد.

این دست مصنوعی از روی الگوی دست چپ او طراحی شده است و توسعه‌دهندگان برای افزودن توانایی‌های حرکتی مانند خم کردن و گرفتن اشیاء، کابل‌هایی مانند تاندون را بکار گرفته‌اند. همچنین آنها نقطه‌ای روی دست برای چاپ نام Lucas در نظر گرفته‌اند تا او احساس بهتری نسبت به دست خود داشته باشد. به طور شگفت‌انگیزی هزینۀ ساخت این دست مصنوعی تنها ۵۰ دلار بوده است که این برتری بزرگ مرهون فناوری چاپ سه‌بعدی است. همانطور که پیش از این نیز دیده‌ایم، کودکان به لطف دست‌های چاپ سه‌بعدی ارزان، تعریفی تازه از زندگی را تجربه می‌کنند.

Lucas-Abraham-3D-printed-bionic-hand_5

نام Lucas بر روی دست مصنوعی چاپ شده است.

با کوشش Julie مادربزرگ Lucas که از بخش مهندسی زیستی دانشگاه Louidville درخواست کمک کرد، این کودک سرشار از خودباوری شده است. سازگاری با دست مصنوعی جدید دشوار نبود چرا که او تنها چند دقیقه پس از پوشیدن آن توانست یک توپ را در دست گیرد. او با همکلاسی‌های خود دست می‌دهد و همۀ افراد دست فناورانۀ Lucas را دوست دارند.

Lucas-Abraham-3D-printed-bionic-hand_3

Lucas به همران مادربزرگ و پدر و مادر خود

Lucas-Abraham-3D-printed-bionic-hand_7

او سه دست مصنوعی گوناگون دارد که حتی یکی از آنها در تاریکی می‎درخشد.

منبع: damngeeky.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *