LOHAS : تخت بیمارستانی که به صندلی چرخدار تبدیل میشود

تخت-صندلی چرخدار ترکیبی Lohas، به افراد ناتوان حرکتی و فلج یا سالخورده کمک می‌کند که به تخت محدود نشوند. با این تخت تنها به کمک یک پرستار می‌توان فرد بیمار را به صندلی چرخدار منتقل کرد. تنها در چند دقیقه و بدون زحمت برای پرستار و بدون ناراحتی برای بیمار، تخت LOHAS تا می‌شود و به صورت صندلی در می‌آید. با مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

LOHAS : تخت بیمارستانی که به صندلی چرخدار تبدیل میشود

تخت ترکیبی Lohas را لیرونگ یانگ (Lirong Yang) طراحی کرده است. این تخت بیمارستانی به بیماران و افراد سالخورده کمک می‌کند که به راحتی استراحت کنند و یا روی صندلی چرخدار بنشینند. هنگامی‌که بیمار می‌خواهد تخت خود را ترک کند و به بیرون اتاق برود تا از هوای تازه بهره ببرد از بخش جدا شونده صندلی چرخدار که جزیی از تخت است استفاده می‌کند.

هم‌اکنون برای انتقال بیماران از تخت‌های معمولی به صندلی چرخدار سه پرستار نیاز است. با تخت ترکیبی LOHAS تنها به کمک یک پرستار یا مراقب می‌توان فرد بیمار را از تخت به صندلی منتقل کرد. این تخت ترکیبی از طراحی تاشو (folding) استفاده کرده است. پرستار می‌تواند با امنیت کامل و بدون بلند کردن فرد، او را روی صندلی چرخدار بنشاند. تنها در چند دقیقه و بدون زحمت برای پرستار و بدون ناراحتی برای بیمار، تخت LOHAS تا می‌شود و به صورت صندلی در می‌آید. طراحی تخت ترکیبی LOHAS امنیت و استقلال بیشتر برای فرد سالخورده و ناتوان حرکتی به ارمغان می‌آورد.

LOHAS : تخت بیمارستانی که به صندلی چرخدار تبدیل میشود

برای بلند کردن فرد ناتوان از تخت حداقل دو فرد قوی باید در کنار تخت بایستند در حالی که گردن و کمر و زانوی فرد ناتوان را نگه می‌دارند. افراد سالخورده و ناتوان تمایل دارند که با آسودگی بیشتر با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنند. آن‌ها به محیطی آرام و امن برای زندگی نیاز دارند. برای حل این مشکل، تخت ترکیبی LOHAS طراحی شد. این تخت باعث می‌شود فرد ناتوان با مقدار نیروی کمتری روی صندلی چرخدار بنشیند. حتی از نظر روانشناسی آن‌ها احساس بهتری خواهند داشت.

LOHAS : تخت بیمارستانی که به صندلی چرخدار تبدیل میشود


در زمینه فناوری‌های پزشکی مناسب افراد ناتوان حرکتی و سالخورده بیشتر بخوانید:
>>نیروهای کار سالخوردۀ ژاپن اسکلت بیرونی دریافت می‌کنند
>>تعامل رباتیک با SAM در مراکز مراقبت از سالمندان و معلولان
>>ساخت سامانۀ سخنگو برای معلولان سندرم locked-in به کمک فناوری تعقیب وضعیت چشم


منبع: yankodesign

استفاده و بازنشر این نوشتار تنها با ذکر لینک منبع و نام «مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی» مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *