اگر هنگام تماشای فیلم به خواب رفتید، جوراب‌های دارای حسگر Netflix پخش برنامه را متوقف می‌کند.

netflix-socks

تنها چند ماه پیش، Netflix دکمۀ Netflix and chill را معرفی کرد. اکنون، این غول خدمات پخش آنلاین پروژۀ خودانجام (DIY) دیگری را با نام Netflix Socks معرفی کرده است. این جوراب بافتنی با حسگرهای درون خود می‌تواند به خواب رفتن کاربر را هنگام تماشای شبانۀ تلویزیون تشخیص داده و به صورت خودکار پخش برنامه را متوقف کند تا وقتی از خواب بیدار شد چند فصل آتی برنامه پخش نشده باشد.

جوراب‌های Netflix با شتاب‌سنج و حسگرهای جاسازی شده در آن، یک فناوری به نام actigraphy را بکار می‌گیرد. کاری که جوراب‌ها انجام می‌دهند اندازه‌گیری زمان از آخرین جابجایی پای شما است (شتاب‌سنج جاسازی شده به کوچکترین جنبش‌ها نیز حساس است). اگر جوراب‌ها تشخیص دهند زمان زیادی است که پای شما حرکت نکرده است و متوجه شود که به خواب رفته‌اید یک چراغ LED قرمز در بالای جوراب شروع به چشمک زدن می‌شود. این چشمک زدن یک هشدار است بدین معنی که سیگنال توقف برنامه به زودی به تلویزیون ارسال خواهد شد. هر حرکتی که انجام دهید می‌‌تواند از ارسال سیگنال جلوگیری کند در غیر این صورت سیگنال به تلویزیون فرستاده می‌شود تا پخش برنامه را متوقف کند.

جالب است که Netflix این جوراب‌ها را برای فروش ارائه نمی‌کند و خودتان باید آن را بسازید. می‌توانید طراحی جوراب‌ها را از گالری Netflix انتخاب کنید (می‌توانید طراحی الهام گرفته‌شده از برنامۀ مورد علاقۀ خود را انتخاب کنید). راهنمای ساخت جوراب‌ها در تارنمای Netflix در دسترس است.

پیش از آنکه ساخت یک جفت جوراب را آغاز کنید به کمی دانش دربارۀ بافندگی و ساخت دستگاه‌های الکترونیک نیاز خواهید داشت. افزون بر این، نیازمند آشنایی با برنامه‌نویسی میکروکنترلرها و لحیم‌کاری خواهید بود.

پی نوشت: فناوری actigraphy روشی غیرتهاجمی برای نظارت بر چرخه‌های فعالیت/استراحت انسان است. یک واحد کوچک actigraph که حسگر actimetry نیز نامیده می‌شود به مدت یک هفته یا بیشتر برای اندازه‌گیری فعالیت حرکتی پوشیده می‌شود.

منبع: damngeeky.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *