سامانۀ الکتروشوک LifeVest برای کودکان مبتلا به ایست قلبی ناگهانی

LifeVest-Wearable-Defibrillatorابتلا به ایست قلبی ناگهانی در کودکان می‌تواند پیچیده و خطرناک باشد. بیماران گزینۀ الکتروشوک‌های کاشتنی را در اختیار دارند اما این کار برای کودکان بسیار خطرناک است و افزون بر آن، والدین به دلیل پیچیدگی‌های جراحی راضی به انجام آن نمی‌شوند. خوشبختانه، اکنون سازمان غذا و داروی ایالات متحده یک نوآوری غیرتهاجمی را برای بکارگیری توسط کودکان بیمار که مناسب نصب الکتروشوک یا ضربان‌ساز کاشتنی از طریق جراحی نیستند، تأیید کرده است. این تأییدیه بر پایۀ پژوهش‌های منتشر شده و داده‌های بالینی از ۲۴۸ بیمار در معرض ایست قلبی با سن ۳ تا ۱۷ سال بوده است.

LifeVest-Wearable-Defibrillator_2

سامانۀ الکتروشوک LifeVest که به دست ZOLL Medical ساخته شده، دستگاهی پوشیدنی است که به طور مداوم قلب فرد را برای تپش نامنظم بررسی کرده و با ایجاد شوک تپش معمولی را بازیابی می‌کند. این سامانه می‌تواند تغییری بزرگ برای زندگی افرادی باشد که از این مشکل رنج می‌برند. هم اکنون LifeVest برای کودکان با سن ۸ سال یا بالاتر طراحی شده و جلیقه‌ای دربرگیرندۀ بدن با پوشیدن و درآوردن آسان است. این دستگاه کمتر از یک کیلوگرم وزن دارد و جلیقۀ آن می‌تواند زیر لباس پنهان شود و کنترل‌کننده‌ای دارد که به کمر متصل می‌شود.

LifeVest-Wearable-Defibrillator_3

این جلیقه به حسگرهایی مجهز شده است که هر نامنظمی در تپش قلب را شناسایی کرده و سریعاً شوک‌هایی وارد می‌کند تا تپش را به حالت معمولی بازگرداند. این دستگاه برای کودکانی که دستکم ۲۰ کیلوگرم وزن و اندازۀ سینۀ ۶۶ سانتی‌متر یا بیشتر داشته باشند کارایی دارد. بنابراین، در شرایط ایده‌آل، برای کودکان ۸ ساله و گروه سنی در این حدود به خوبی کار می‌کند.

منبع: medgadget.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *