مچ بند پوشیدنی پایش میزان فشار خون Omron

مچ بند پوشیدنی پایش میزان فشار خون Omron

فناوری اندازه‌گیری میزان فشار خون طی سالهای گذشته تغییر بسیار اندکی داشته است. می‌توان برای اندازه‌گیری فشار خون از میله های درون شریانی به طور مستقیم استفاده کرد یا از روش متداول فشار خون سنجهایی که به دور اندام ما فشرده می‌شوند و یا فشار سنجهای الکترونیکی استفاده نمود. برخی از شرکتها روشهای کمتر تهاجمی مانند بهره گیری از زمان انتقال پالس را نیز مورد بررسی قرار داده‌اند.

مچ بند پوشیدنی پایش میزان فشار خون Omronدر نمایشگاه CES امسال، شرکت Omron که سالهاست برندی مورد اعتماد در زمینه تجهیزات اندازه‌گیری فشار خون است اعلام کرد که با پروژۀ Zero monitor شیوۀ اندازه‌گیری فشار خون را متحول کرده است. پروژۀ Zero اندازه‌گیری فشار خون را با کمینه کردن کاف باد شونده و قرار دادن آن به دور مچ دست به شکل دیگری انجام می‌دهد.

ما از رندی کلاگ، مدیر ارشد بخش سلامت شرکت Omron پرسیدیم که چرا این شرکت همچنان پایبند به استفاده از روش کاف باد شونده است. وی توضیح داد که این روش از نظر درمانگاهی روشی تأیید شده است و به ادعای او کاربران می‌توانند مطمئن باشند که این روش مقادیر دقیقی را به آن‌ها می‌دهد و از سوی دیگر این شرکت (احتمالاً) زمان کمتری برای دریافت تأییدیۀ FDA نیاز خواهد داشت.

این مچ بند فشار خون مزیت دیگری نیز دارد و آن هم امکان پایش وضعیت کاربر به صورت پیوسته و شبانه روزی است. پروژه Zero به عنوان یک ابزار پوشیدنی سلامت دارای شمارندۀ گام، دنبال کنندۀ وضعیت خواب و همگام ساز با گوشی iOS یا Android برای نمایش اطلاعات و نمودارها و ارسال به پزشک است. این محصول اواخر امسال به بازار عرضه خواهد شد و افزون بر کاربری شخصی، تا آن موقع احتمالاً گواهی FDA را دریافت کرده برای کاربری درمانگاهی به اندازۀ کافی دقیق خواهد بود.

منبع: MedGadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *