Shoulder V2 اسکلت بیرونی منفعل شانه Ottobock

شرکت Ottobock سازنده پروتز و ارتز است که در حوزه اسکلت بیرونی نیز فعالیت می‌کند. این شرکت با کسب امتیاز SuitX فعالیت خود را گسترش داده است. نسل جدید اسکلت بیرونی این شرکت برای کارگران محیط صنعتی ساخته شده است . Ottobock Shoulder V2  از کمر و شانه هنگام نگاه کردن به بالا برای مدت طولانی محافظت می‌کند. در ادامه این مقاله از مجله فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی به معرفی این محصول جدید می‌پردازیم.

Shoulder V2 اسکلت بیرونی منفعل شانه Ottobock

غول فناوری پروتزها و ارتزها، شرکت Ottobock، نسل بعدی اسکلت‌های بیرونی ویژه محیط کار را نیز معرفی کرد. Ottobock Shoulder با نام V2 جایگزین Paexo Shoulder است که در سال ۲۰۱۸ پرده برداری شد. Ottobock Shoulder V2 یک پوشیدنی جدید با تمرکز روی استفاده ثمربخش است. در این دستگاه در تمام مدت کار پشتیبانی از قفسه سینه و شانه در اولویت است. این شرکت سری جدید اسکلت‌های بیرونی خود را پس از دریافت بازخورد عملی از هزاران کاربر از جمله کاربران شرکت Toyota در آمریکای شمالی، Airbus، بوئینگ و SNCF و با تلفیق دانش SuitX معرفی کرد. این شرکت در اروپا نیز فعالیت می‌کند و در ماه ژوئن صادرات محصولات خود را به سایر نقاط جهان نیز آغاز خواهد کرد.

معرفی Shoulder V2

در یک سمینار آنلاین ویژگی‌های Ottobock به این شکل معرفی شد:
قلاب مغناطیسی دورو که از هر دو جهت قابل استفاده است
کدبندی با رنگ: سبز به معنای تطبیق روزانه و آمادگی است
برچسب گذاری برای درک بهتر، قابلیت تنظیم اندازه و تنظیم گشتاور
بهبود سرآستین‌ها برای کاهش اصطکاک و سائیدگی
سادگی تمیز کردن پوشش
قابلیت اتصال بالا ابزار به کمربند و دستگاه‌های جانبی
سادگی و سرعت بالای پوشیدن و درآوردن این اسکلت بیرونی

Shoulder V2 اسکلت بیرونی منفعل شانه Ottobock

معرفی صنعت اسکلت بیرونی توسط دکتر کازرونی

ماشینی‌کردن کارها نیازمند قضاوت انسان است. دخالت در این مورد کار ساده‌ای نیست. افزون بر این باید به موانع اجتماعی و فرهنگی در استفاده از ربات‌ها درمشاغل سنتی توجه کرد. بنابراین چگونه می توان هوش انسان را باقدرت ماشین ترکیب کرد؟ در واقع ایده اسکلت بیرونی توسط خیال‌پردازی‌های علمی خوب به تصویر کشیده نشده است.

کار کشیدن از بدن و صدمه فیزیکی با اسکلت بیرونی متوقف می شود

کارگران با کار کشیدن از بدن خود به کمر و زانو‌های خود آسیب می‌زنند. نتیجه این روش کار هزینه کردن میلیاردها دلار برای درمان است. در مورد سالمندان نیز از دست دادن قابلیت‌های فیزیکی یک مساله مهم است. اسکلت‌های بیرونی وسایلی تفریحی نیستند بلکه سامانه‌هایی کاربردی برای برآوردن نیازهای کاملا واضح و قابل لمس هستند. دستگاه‌های بیونیک و اسکلت‌های بیرونی باید نسل بعدی تجهیزات ایمنی برای کارگران باشند. در واقع آن‌چه اینک ناممکن و دور به نظر می‌رسد، در آینده ممکن خواهد شد.

چشم انداز صنعت اسکلت بیرونی چیست؟

دکتر کازرونی با بیش از سی سال تجربه در حوزه پوشیدنی‌های رباتیک، توسعه SuitX را در کارنامه خود دارد. SuitX نه‌تنها برای کار در ارتش و محیط صنعتی مفید است بلکه یک نسخه پزشکی نیز دارد که Phoenix نام دارد. شاید در آینده صنعت بیونیک بتوان گذر از مرز توان بشر، هوش، کارایی بالا با کمک تحلیل داده و شخصی‌سازی را بتوان در حد عالی محقق کرد.

حتی هم اکنون نیز تولیدات جدیدی در چشم انداز این صنعت وجود دارد. زانوی هوشمند، لگن هوشمند، اسکلت‌های بیرونی تفریحی و مصرفی هم اینک نیز در حال آزمایش هستند. از چشم‌اندازهای این دستگاه‌ها می‌توان به کنترل هوشمند اسکلت بیرونی منفعل برای آزادی کاربر و پوشیدنی‌های هوشمند ویژه راه رفتن در خانه را نام برد.


شرکت ژاپنی ATOUN تعطیل میشود
۶ وبینار شگفت انگیز اسکلت بیرونی در یوتیوب


منبع: exoskeletonreport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *