Recon Jet : عینک هوشمند مناسب ورزشکاران

به تازگی شرکت بزرگ اینتل عینک گوگل (GOOGLE GLASS) را دوباره طراحی کرد. عینک گوگل در سال ۲۰۱۲ رونمایی شد اما نتوانست نظر کاربران را جلب کند. قیمت عینک گوگل ۱۵۰۰ دلار اعلام شده بود و در سال ۲۰۱۵ فروش این عینک متوقف شد. هم‌اکنون اینتل عینک هوشمند Recon Jet را برای ورزشکاران طراحی کرده است. قیمت این عینک یک سوم عینک گوگل اعلام شده است. ورزشکار سرعت حرکت خود، مسافت طی شده و مدت‌زمان آن را به راحتی بر نمایشگر مشاهده می‌کند. با مجله فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی همراه باشید.

Recon Jet : عینک هوشمند مناسب ورزشکاران

این عینک واقعا بر پایه‌ی فناوری واقیعت مجازی و واقعیت افزوده ایجاد نشده بلکه تنها یک صفحه‌نمایش روبروی چشم‌های شما فراهم می‌کند. اطلاعات از گوشه‌ی کوچک عینک، جلوی چشم راست کاربر نمایش داده می‌شود. بنابراین به طور همزمان کاربر می‌تواند محیط پیرامون خود و اطلاعات نمایشگر را ببیند. می‌توان این عینک را واقعیت مجازی جزیی (Partial VR) نامید.

عینک Recon Jet با گوشی هوشمند کاربر هماهنگ است. این عینک برای ورزشکاران طراحی شده است. هدست Recon Jet برای نظارت بر موقعیت‌ مکانی کاربردی است. قیمت این عینک یک سوم عینک گوگل اعلام شده است. ورزشکار سرعت حرکت و مسافت طی شده و مدت‌زمان را به راحتی مشاهده می‌کند. صرف نظر از این‌که به چه جهتی نگاه می‌کنید اطلاعات همواره دردسترس شما خواهد بود. پیام‌ها و تماس‌های تلفنی گوشی هوشمند بر نمایشگر ظاهر می‌شود. همچنین در مسیر حرکت، نیازی به دوربین گوشی خود ندارید با دوبار ضربه به عینک، دوربین Recon Jet عکس و ویدیو تهیه می‌کند. با این عینک شما به نقشه‌ی مسیر دسترسی دارید.

Recon Jet : عینک هوشمند مناسب ورزشکاران

اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش مجازی ۳۰ اینچ است و در فاصله ۲ متری قابل مشاهده است. این نمایشگر در هر شرایط نوری اطلاعات را واضح نمایان می‌کند. با هر بار پلک زدن نمایشگر ظاهر می‌شود و اگر به دوردست نگاه کنید غیرفعال خواهد شد. این روند برای افزایش بازدهی توان و کاهش حواس‌پرتی در نظر گرفته شده است.

حسگرهای عینک شامل GPS، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ، ارتفاع سنج، فشارسنج و جهت‌یاب جغرافیایی است. Recon Jet ارتباط بلوتوث و وای‌فای را پشتیبانی می‌کند. دو کلید و پد لمسی نوری بر Recon Jet تعبیه شده که حتی با دستکش نیز قابل استفاده هستند. لنزهای عینک در برابر پرتوی فرابنفش از چشم‌ها محافظت می‌کنند.


در زمینه‌ی عینک‌های VR و AR بیشتر بخوانید:
>>فرصتی مجدد برای عینک گوگل در بخش اورژانس
>>ساخت عینک واقعیت افزوده با قابلیت نمایش داده‌های مولتی‌متر


منبع: yankodesign

استفاده و بازنشر این نوشتار تنها با ذکر لینک منبع و نام «مجله‌ی فناوری‌های توان افزا و پوشیدنی» مجاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *