محصول جدید ReWalk: یک اسکلت خارجی سریعتر و نرمتر

rewalk-personal-6-exoskeleton@2x

شرکت Rewalk Robotics از اسکلت خارجی نسخۀ شخصی شمارۀ ۶ خود رونمایی کرد.

هم‌اکنون تعداد قابل توجهی ربات اسکلت بیرونی هم در بازار و هم در حال توسعه وجود دارد که امکان راه رفتن را به افراد ناتوان یا معلول پایین‌تنه می‌دهد. بدون شک محصولات ReWalk در این زمینه یکی از بهترینهاست. این شرکت از سال ۲۰۱۲ محصول خود را روانۀ بازار کرد. Rewalk چندی پیش از نسخۀ ششم محصول خود رونمایی کرد. گفته می‌شود این نسخه نسبت به نسخه‌های پیشین سریعتر و راحتتر است.
این محصول همانند نسخه‌های پیشین مانند لباسی توسط فرد پوشیده می‌شود و شامل قطعات متصل‌شونده به پاها و عصاهای کمکی است. حسگرهای دستگاه میزان تغییرات اندک جابجایی مرکز جرم و حرکت‌های بالاتنۀ فرد را تشخیص داده و آن‌ها را به حرکات مفاصل مصنوعی پاها ترجمه می‌کنند. البته هنوز استفاده از عصاهای کمکی برای حفظ تعادل فرد الزامی است.
یکی از ویژگی‌های بارز نسخۀ ششم، طراحی دقیقتر بخش‌های پوشیدنی آن است. در‌ واقع این بخش‌ها با توجه به ارگونومی و ساختار بدن هر فرد به صورت سفارشی ساخته می‌شود که باعث سازگاری بیشتر و راحتی استفادۀ کاربر می‌گردد.

rewalk-personal-6-exoskeleton-8@2x

علاوه بر این بیشینۀ سرعت حرکت این محصول نیز به ۲٫۶ کیلومتر بر ساعت رسیده است که به ادعای شرکت ReWalk این سرعت، از سرعت همۀ رباتهای اسلکت بیرونیِ موجود بیشتر است.
همچنین کوله‌پشتی حاوی باتری آن نیز سبکتر شده و فشار کمتری به شانه‌های کاربر اعمال می‌کند. این موضوع موجب می‌شود که کاربر بتواند لباسهای بالاتنۀ بیشتری بپوشد و نیز راحتتر حرکت کند. تغییرات در شیوۀ باز و بسته کردن بندهای مهار کننده نیز پوشیدن و درآوردن ربات را برای کاربر راحتتر کرده است.
نسخۀ ششم خانگی ربات ReWalk هم‌اکنون با قیمت ۷۷۵۰۰ دلار عرضه می‌شود.

منبع: gizmag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *