ربات ترمیناتور روسیه به زودی آماده نبرد خواهد شد

russia-military-cyborg

با توجه به گفتۀ گروه سازنده در موسسۀ مرکزی تحقیقات ماشینهای دقیق مسکو، ربات سرباز انسان نمای مشابه فیلم ترمیناتور ساختۀ این گروه تا پایان امسال وظایف محولۀ خود را یاد خواهد گرفت.
این ربات به عنوان بخشی از یک برنامۀ نظامی که سرمایه‌گذاری بر روی آن تا سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت توسعه داده شده است. این برنامه ۲۰ تریلیون روبل (حدود ۲۲۵ میلیارد پوند) هزینه دارد علاوه بر این شامل ساخت سامانه های اسکلت خارجی برای سربازان و افزایش توان بدنی آن‌ها نیز خواهد بود. این پروژه علاوه بر این شامل ساخت یک تانک نظامی پیشرفته به نام UralVagonZavod نیز هست و محققان امیدوارند این تانک به عنوان یک نمونه برای ساخت تانک های خودکار کنترل از راه دور به کار رود.
به نظر می‌رسد کارهای زیادی باید بر روی ربات اسکلت خارجی انجام شود تا ربات بتواند همۀ وظایف مورد نظر پژوهشگران را به درستی انجام دهد. در ماه ژانویۀ امسال فیلمی از Russia Today پخش شد که نشان می‌داد این ربات به رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین نشان داده شده و ربات به آرامی در حال راندن یک خودرو کوچک چهارچرخ بوده است.

Andrei Grigoryev که مسئول بنیاد تحقیقات پیشرفتۀ روسیه، نهادی رقابتی با DARPA (بازوی تحقیقات فناوری وزارت دفاع آمریکا) است، به خبرگزاری RIA Novosti گفت که این ربات به انجام اهداف خود بسیار نزدیک شده است. وی گفت وظیفۀ اصلی این ربات، کار در شرایط بسیار خطرناک است. او همچنین افزود که یک کاربر این ربات را از منطقه ای امن هدایت می‌کند.
گفته می‌شود این بنیاد پروژه ای انجام داده است که امکان ارتباط مغز به مغز میان انسان‌ها و رایانه ها را فراهم می‌کند. این ارتباط آنقدر مؤثر است که به کاربر امکان می‌دهد تا بتواند کنترل یک واسط را تنها با فکر کردن دربارۀ آن در دست گیرد.

منبع: Wired.co.uk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *