Swift، یک بازوی رباتیک قابل برنامه ریزی

Swift یک بازوی رباتیک قابل برنامه‌ریزی و دارای قابلیت‌های بسیاری است. شما می‌توانید از این ربات برای انجام کارهای گوناگونی استفاده کنید، این به قدرت خلاقیت شما بستگی دارد. این ربات یک ربات مدولار و دارای ماژول‌های بسیاری است که شما بسته به نوع نیاز خود می‌توانید از آنها استفاده کنید و براحتی ربات را حتی بدون نیاز به رایانه آموزش دهید.

Swift، یک بازوی رباتیک قابل برنامه ریزی

زمانی که من بچه بودم همیشه آرزوی ربات Armatron را داشتم. ربات Armatron یک ربات اسباب بازی است که در سال‌های ۱۹۸۰ ساخته شد. چه کارهای شگفت‌انگیزی می‌خواستم انجام دهم! می‌توانستم اتومبیل‌های مینیاتوری را سر هم کنم و خواهرم دوباره آنها را از هم جدا کند. اما افسوس که ربات Armatron بیش از حد گران بود و من هرگز یکی از آنها را نداشتم. اکنون که پیر و چروکیده هستم در نهایت می‌توانم یکی از آنها یا دست کم چیزی شبیه به آن را داشته باشم.

Swift یک بازوی رباتیک است که توسط گروه UFactory ساخته شده است و مدل‌های اولیه آن حدود ۳۰۰ دلار قیمت دارند. دو نسخه از آنها وجود دارد: Swift استاندارد با موتور DC و واحد Pro با یک موتور پله‌ای دقیق‌تر. از بازوهای رباتیک می‌توان برای انجام کارهایی همچون حکاکی لیزری، نقاشی با نور (رقص نور) و مونتاژ ساده استفاده کرد و حتی شما می‌توانید بازوی رباتیک را به صورت دستی حرکت دهید و ربات حرکت شما را دوباره بازسازی خواهد کرد. گروه UFactory در تلاش است تا دست‌های رباتیک پیچیده‌تری توسعه دهد که کارهایی همچون باز کردن پاکت چیپس را انجام می‌دهد.

Swift، یک بازوی رباتیک قابل برنامه ریزی

کامل‌ترین بسته، ۴۹۹ دلار هزینه دارد و شامل یک پنجه، لیزر و چاپگر سه‌بعدی است. این بسته نه تنها یک بازوی رباتیک است که شما می‌توانید برای خود داشته باشید بلکه فرصتی برای تصمیم‌گیری است که چگونه می‌خواهید فناوری رباتیک را در زندگی خود به کار ببرید.

ویژگی‌ها

uArm Swift Pro کاملاً سریع، بی سر و صدا، هموار و با دقت کافی حرکت می‌کند و می‌تواند وظایفی همچون نقشه‌کشی، حکاکی لیزری و نقاشی نور را انجام دهد. همچنین می‌توان به سادگی با حرکت دست و بدون استفاده از رایانه، بازوی رباتیک را آموزش داد. افزون بر این می‌توان ربات را توسط گوشی هوشمند و ماژول بلوتوث کنترل کرد. این ربات دارای ماژول دوربین OpenMV است و توانایی تشخیص چهره و رنگ را نیز دارد. ویژگی منحصر بفرد این ربات متن باز بودن آن است. uArm Swift و uArm Swift Pro دست‌های رباتیک متن باز هستند، به این معنی که قابلیت این ربات‌ها به خلاقیت شما وابسته است.

منبع: techcrunch و indiegogo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *