معرفی شرکت های اسکلت بیرونی کشور سوئیس

سوئیس با علاقمندان بسیار به ورزش اسکی میزبان شرکت‌های اسکلت بیرونی نیز هست. در این مقاله از مجله‌ی فناوری‌های توان‌افزا و پوشیدنی به مرور فناوری‌های اسکلت بیرونی این کشور می‌پردازیم.

در صورتیکه به شرکت‌های محلی دسترسی نداشته باشید، و یا از افراد آگاه به استارت‌آپ‌های تازه کار نباشید به راحتی فناوری‌های نوظهور محلی را از دست خواهید داد. شرکت‌های کوچک سایتی به زبان انگلیسی ندارند و به راحتی در میان انبوه صفحات اینترنت گم می‌شوند. در ادامه به معرفی شرکت‌های محلی اسکلت بیرونی در سوئیس می‌پردازیم.

Hocoma AG

غول صنایع اسکلت بیرونی Hocoma با سابقه‌ای دیرین نامی شناخته شده است. در سال ۱۹۹۶ شرکت Hocoma AG در Volketswil در نزدیکی Zürich پایه‌گذاری شد. این شرکت اسکلت بیرونی Lokomat را زمانی عرضه کرد که فناوری اسکلت بیرونی برای بسیاری ناشناخته بود. Hocoma AG در بسیاری نقاط جهان نمایندگی فعال داشته و در دسترس است.

Lokomat یک دستگاه توانبخشی ویژه‌ی راه رفتن است. در حال حاضر شرکت Hocoma AG تعداد زیادی اسکلت بیرونی تولید و عرضه نموده است. اسکلت بیرونی ویژه‌ی توانبخشی بازو با نام Armeo Power و Armeo Spring از دیگر تولیدات شرکت هستند. Armeo Spring بر اساس فناوری معرفی شده در دانشگاه California, Irvine ساخته شده است. اسکلت بیرونی Armeo Power نیز با گسترش فناوری تولید شده در دانشگاه ETH به کمال رسیده است.

وبسایت این شرکت با آدرس www.hocoma.com در دسترس است.

Noonee AG

سابقه‌ی این شرکت در تحقیق و توسعه پیرامون اسکلت بیرونی غیر فعال به سال ۲۰۱۳ باز می‌گردد. این شرکت یک اسکلت بیرونی و یا صندلی پوشیدنی با نام Chailess Chair معرفی نموده است. Chairless Chair به کاربر اجازه می دهد برای رفع خستگی پاها در هر کجا مایل بود بنشیند. شرکت Noonee AG یکی از زیرشاخه‌های مستقل شده‌ی Swiss Federal Institute of Technology در زوریخ است.

برای آشنایی بیشتر با این صندلی پوشیدنی به مقاله‌ی Chairless Chair یک صندلی نامرئی پوشیدنی مراجعه نمایید.

سایت این شرکت در آدرس www.noonee.com در دسترس است.

Rehabilitation Engineering Lab

آزمایشگاه مهندسی توانبخشی یا Rehabilitation Engineering Lab در ETH زوریخ اسکلت‌های بیرونی بسیاری در دستور کار پژوهشی خود دارد. از جمله‌ی آنان می‌توان به ETH Knee Perturbator اشاره کرد. این اسکلت بیرونی با وادار کردن کاربر به راه رفتن در حالت بیتعادل واکنش‌های وی را می‌سنجد. در ویدیوی زیر توضیحات بیشتری داده شده است. نمونه‌ای دیگر اسکلت بیرونی دست tenoexo برای بازیابی قدرت دست طی جلسات توانبخشی است. اسکلت بیرونی پایین تنه‌ی VariLeg نیز ویژه راه رفتن بیماران پاراپلژی طراحی شده است.

برای آشنایی بیشتر با VariLeg به این فهرست مراجعه نمایید.

وبسایت‌ها: www.varileg.ch و www.relab.ethz.ch

Sensory-Motor Systems Lab

آزمایشگاه سامانه‌های موتوری-حسی یکی دیگر از آزمایشگاه‌های ETH در زوریخ است که اسکلت‌های بیرونی و لباس‌های بیرونی بسیاری را در کارنامه‌ی خود دارد. از جمله‌ی این اسکلت‌های بیرونی می‌توان به ARMin، یک اسکلت توانبخشی دست، اشاره کرد که توسط Hocoma تجاری سازی شد. این آزمایشگاه محل تولد مسابقات Cybathlon نیز هست.

وبسایت: www.sms.hest.ethz.ch

لباس Myosiut

منبع: Myosuit AG

MyoSwiss AG

یکی از زیر مجموعه‌های استقلال یاقته‌ی Sensory-Motor Systems Lab با نام MyoSwiss، شرکتی است که لباس Myosuit را ساخته است. Myosuit با پشتیبانی از پا به کاربرانی که ضعف عضلانی دارند در راه رفتن کمک می‌کند.

وبسایت: www.myo.swiss

TWIICE

این شرکت در موسسه‌ی فناوری فدرال لوزان، EPFL واقع شده است. این اسکلت بیرونی به بیماران پاراپلژی در راه رفتن کمک می‌کند. انجام کارهای دشوار مانند بالا رفتن از پله نیز به کمک اسکلت بیرونی TWIICE ممکن است.

اسکلت بیرونی TWIICE

AUTONOMYO

میزبان AUTONOMYO آزمایشگاه سامانه‌های رباتیک در EPFL یا Laboratory of Robotic Systems است. اسکلت بیرونی AUTONOMYO یک اسکلت بیرونی پایین تنه است. این سامانه بدون نیاز به چوب زیر بغل یا عصا تعادل کاربر را حفظ می‌کند.

وبسایت: www.autonomyo.ch/home

اسکلت بیرونی AUTONOMYO

Beyond Robotics GmbH

اگر با نام EduExo آشنا هستید این شرکت را می‌شناسید. Beyond Robotics GmbH شرکت تولید کننده‌ی بسته‌های EduExo است. هدف شرکت گسترش فناوری‌های اسکلت بیرونی با افزایش اطلاعات عموم در این مورد است. این بسته آموزش‌هایی در مورد اسکلت بیرونی را به کمک پروژه‌های خود انجام ممکن می‌سازد. در حال حاضر تنها محصول این شرکت EduExo می‌باشد که در سپتامبر ۲۰۱۷ عرضه شده است.

برای آشنایی بیشتر با بسته EduExo به مقاله‌ی  EduExo بسته آموزشی اسکلت بیرونی رباتیک مراجعه نمایید.

وبسایت: www.beyond-robotics.com

Cybathlon

یکی از همایش‌های مهم که از کشور سوئیس آغاز شد مسابقات Cybathlon است. در این مسابقات کاربران اسلکت بیرونی با استفاده از اسکلت بیرونی شرکت‌هایی مختلف باید ۶ وظیفه‌ی خاص را در ۱۰ دقیقه کامل کنند. مسابقه چهارمسیر یکسان در یک استادیوم بزرگ خواهد داشت. رویداد بعدی Cybathlon در سال ۲۰۲۰ برگزار می‌شود. تا آن زمان مسابقات دیگری نیز در این حوزه برگزار می‌شود.

در صورت تمایل به مطالعه بیشتر در مورد رقابت‌های Cybathlon از این فهرست استفاده نمایید.

وبسایت: www.cybathlon.ethz.ch


بیشتر بخوانید:
معرفی اسکلت بیرونی مچ پا توسعه یافته در سریلانکا
اسکلت بیرونی مچ پا ساخت شرکت Humotech


منبع: eduexo

«استفاده و بازنشر مطالب تنها با ذکر لینک منبع و نام (مجله فناوریهای توان افزا و پوشیدنی) مجاز است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *