اسکلت بیرونی هاروارد شبیه شلوار معمولی است ولی به مفاصل شما کمک می‌کند

اسکلت بیرونی هاروارد شبیه شلوار معمولی است ولی به مفاصل شما کمک می‌کند

اسکلت‌های بیرونی بسیاری با ظاهر رباتیک وجود دارند که به تحرک، فیزیوتراپی و غیره کمک می‌کنند ولی اگر به دنبال چیزی هستید که کمتر جلب توجه کند، اسکلت بیرونی جدیدی ساخته شده است که شبیه به یک شلوار معمولی است.

آزمایشگاه طراحی زیستی هاروارد (Harvard Biodesign Lab) یک لباس بیرونی منعطف را توسعه می‎دهد که نمایندۀ نسل آیندۀ ربات‌های پوشیدنی منعطف است. بر خلاف لباس مرد آهنین که هیوندای طراحی می‌کند تا کارگرانش را قادر سازد بیش از ۲۰۰ پوند وزن را جابجا کنند یا اسکلت‌های بیرونی کوچکتری که افراد معلول را قادر به راه رفتن می‌کند، این اسکلت بیرونی برای تقویت راه رفتن افراد سالم طراحی شده است.

در فیلم زیر Conor Walsh عضو هیئت علمی موسسۀ Wyss ارتش، سالمندان، ورزشکاران و نیروهای امدادی را در لیست افرادی قرار می‌دهد که می‌توانند از این اسکلت بیرونی سود ببرند.

این شلوارها از پارچه‌‌های نوآورانه‌‌ای ساخته شده‌اند که در مقایسه با سخت‌افزارهای سفت بهتر با بدن انسان تطبیق پیدا می‌کنند. حذف ساختارهای سخت فلزی حرکت آزادانه‌تری به مفاصل می‌دهد و در عین حال باعث کاهش شدید وزن دستگاه می‌شود.

با این شلوارها شما قادر نخواهید بود همچون یک قهرمان بدنسازی به راحتی وزنه‌های سنگین را بلند کنید ولی می‌توانید اجسامی با وزنی معادل ۳۰ درصد وزن خود را با سرعت ۳ مایل بر ساعت جابجا کنید که کمی بالاتر از سرعت متوسط راه رفتن انسان بدون بار اضافی یعنی ۲٫۵ مایل در ساعت است.

به عبارت ساده‌تر، با پوشیدن این شلوار می‌توانید اجسام سنگین را بدون مشکل و با سرعت بالاتری طی کنید و ظاهری همچون تصویر زیر نداشته باشید:

اسکلت خارجی نرم و پوشیدنی هاروارد

 

منبع: mic.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *