اسکلت بیرونی جدید هیوندای رقیبی برای لباس مرد آهنین

اسکلت خارجی هیوندای

شرکت‌های بسیاری روی اسکلت‌های بیرونی کار می‌کنند ولی بیشتر این اسکلت‌های بیرونی طراحی ‌ شده‌اند تا کمی توانایی شما را در بلند کردن اجسام افزایش داده، از آسیب جلوگیری کرده و یا کمک کنند احساس افراد دیگر مانند سالمندان را درک کنید. ولی هیوندای شرکت خودروساز کرۀ جنوبی، در زمینۀ ربات پوشیدنی به دنبال چیزی قوی‌تر مانند لباس مرد آهنین است. بنا به گفتۀ این شرکت کارگرانی که اسکلت خارجی هیوندای را هدایت می‌کنند می‌توانند اجسامی با وزن صدها کیلوگرم را جابجا کنند. سربازان نیز می‌توانند برای جابجا کردن بسته‌هایی تا وزن ۵۰ کیلوگرم برای مسافتی طولانی از آن استفاده کنند.

اسکلت بیرونی جدید هیوندای رقیبی برای لباس مرد آهنین

اسکلت خارجی هیوندای نسخه‌ای بهینه شده از دستگاه دستیار راه رفتن پوشیدنی H-LEX است که سال پیش معرفی شد. بر خلاف نسخۀ سبک وزن پیشین که همانند یک لباس پوشیده می‌شد، این اسکلت بیرونی کاملاً مکانیزه شما را می‌پوشاند. با این حال، هیوندای نسخۀ بسیار سبک‌تری (تصویر پایین) نیز دارد که شامل یک ستون فقرات مکانیکی و پاهایی است که به بدن کاربر متصل می‌شوند.

نسخۀ سبکتر اسکلت خارجی هیوندای

هیوندای می‌گوید پروژه بخشی از سامانۀ Next Mobility این شرکت است که به حرکت آزادانۀ افراد و اجسام منجر خواهد شد. به عبارت دیگر، این خودروساز اسکلت‌های بیرونی را به عنوان یک وسیلۀ حمل و نقل تلقی می‌کند در حالی که دیگر شرکت‌ها همچون پاناسونیک و دوو آنها را صرفاً دستگاه‌هایی کمکی برای کارگران می‌دانند. دارپا نیز همچون هیوندای در حال ساخت یک اسکلت بیرونی برای سربازان در قالب برنامۀ Warrior Web خود است. ولی همانطور که شرکت‌هایی همچون Ekso Bionics نشان داده‌اند چنین لباس‌های رباتیکی بیشترین پتانسیل برای استفاده در توانبخشی بیماران را دارند.


در همین زمینه بخوانید:

>> تجربۀ من از پوشیدن اسکلت بیرونی صنعتی Ekso Bionics
>> اسکلت بیرونی HAL به زودی به عنوان یک وسیلۀ درمانی در ژاپن عرضه خواهد شد
>> ربات اسکلت خارجی این بار از نوع «ایرانی»: با اکسوپد آشنا شوید


منبع: engadget

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *